شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ایجاد بیش از 35 شبکه آموزشی و تبادل میان هنرمندان تئاتر دلوار

رئیس مجتمع فرهنگی و هنری شهید رئیسعلی دلواری از ایجاد شبکه آموزشی و تبادل میان هنرمندان تئاتر روستائیان بخش دلوار خبر داد.

آخرین اخبار
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس-دلوار؛ سکینه خلیلی رئیس مجتمع فرهنگی و هنری شهید رئیسعلی دلواری دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس،گفت: با توجه به بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم اگر ارتباطی سازنده و پویا بخواهیم بین تئاتردر این بخش داشته باشیم ناگزیریم تجربیات خود را به هم نشان داده و ارائه کنیم.

وی افزود: تئاترهایی که در هریک از منطقه دلوار تولید می شوند فقط محدود به شهر مورد نظر نباشد و برای نمونه اگر در سال های گذشته تئاتری در شهر دلوار تولید می شد و حدود ۳ تا ۷ اجرا در آن شهر اجرا داشت برای اینکه پرونده آن بسته نشود، در نظر گرفتیم که روستاهای همجوار و نزدیک یکدیگر را با هماهنگی میان انجمن های و علاقه مندان در رشته کارگردانی و بازیگران این روستاها، تئاترهای تولیدی بین ۲ تا ۵ اجرا در روستاهای همجوار داشته باشند.

خلیلی چندین هدف برای این طرح برشمرد و گفت: اولین سود آن برای هنرمندان است که به لحاظ اقتصاد تئاتر تجارب بیشتری کسب می کنند و از طرفی استان و منطقه دلوار به لحاظ فرهنگی دچار تحول می شود زیرا اعتقاد داریم تئاتر می تواند زمینه گسترده ای برای پویایی فرهنگ و هنر فراهم کند.

وی تصریج کرد: باید تلاش شود که یک شبکه تلوزیونی اختصاصی در خصوص موضوع آموزش و توانمند سازی و اطلاع رسانی در بحران ایجاد شود و باید تاکید کرد که رویکرد کنونی رویکرد درستی نیست.

این مسئول در خصوص ایجاد بیش از 35 شبکه ای آموزش در منطقه دلوار نیزاشاره کرد و گفت: این شیوه بدین صورت است که در سال های گذشته معمولا برای کارگاه های آموزشی مدرس از استان های همجوار اعزام می شد و این اعزام ها معمولا یا یک روزه یا دوروزه بوده است که تاثیر به سزایی در آموزش انجام می شد.

وی سود این برنامه را افزایش سطح علمی هنرمندان تئاتر در منطقه دلوار دانست و افزود: این طرح با همراهی هنرمندان و همکاری روسای انجمن ها این اتفاق بیفتد، چراکه هر هنری باید بر اساس آموزش بهبود یابد.

انتهای ییام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !