یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بدنه دانشگاه‌ها نسبت به سند جامع علمی کشور اشراف ندارند

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: در حالی که بدنه دانشگاه‌ها باید نسبت به سند جامع علمی کشور اشراف داشته باشند، بسیاری از مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها انگیزه و تمایلی برای اشراف و آگاهی دقیق و حتی اطلاع از این سند ندارند.

آخرین اخبار
۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمدرضا بحرانی شامگاه چهارشنبه در کارگاه گفتمان‌سازی نقشه جامع علمی کشور در استان بوشهر اظهار داشت: در حالی که بدنه دانشگاه‌ها باید نسبت به سند جامع علمی کشور اشراف داشته باشند، بسیاری از مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها انگیزه و تمایلی برای اشراف و آگاهی دقیق و حتی اطلاع از این سند ندارند.

وی افزود: در سال‌های اخیر نیاز جدی به یک سند توسعه هماهنگ مراکز آموزش عالی در استان‌ها وجود داشته که دلیل آن وجود سیستم‌های آموزشی متفاوت در دانشگاه‌هاست که گاهی در یک دانشگاه انضباط بسیار جدی در تهیه منابع و برگزاری آزمون و سایر موارد دیده می‌شود ولی در دانشگاه دیگر این مسایل بسیار کم‌رنگ است.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر تصریح کرد: ضرورت هم‌سویی و هم‌گرایی در برنامه‌ریزی آموزشی در چشم‌انداز علمی کشور و به خصوص در تاثیر دانشگاه و نقش آموزش عالی در توسعه جامعه کاملا محسوس است و این خلا وجود دارد.

بحرانی یادآور شد: شاید اولین گام این است که اعضای هیات علمی آگاهی دقیقی نسبت به این سند داشته باشند که به همین منظور امروز کارگاه گفتمان‌سازی نقشه جامع علمی کشور با حضور مدیرکل ترویج و گفتمان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و سایر اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان بوشهر به میزبانی دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.

 انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !