یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دلوار از کمبود فضا و امکانات درمانی کافی رنج می‌برد

مسئول امور درمانی و آزمایشگاهی دلوارگفت: درمانگاه منطقه و شهر دلوار با توچه به جمعیت خود از نبود فضای کافی رنج می برد.

آخرین اخبار
۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس– دلوار: حسین شاکر مسئول امور درمانی و آزمایشگاهی دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس، اظهار داشت: مشکلات زیادی در بهداشت و درمان داریم و دلوار باید خود را به متوسط حداقل استانی برساند زیرا بخش دلوار نه‌تنها در این حوزه نیاز ۶هزار نفر را تأمین بلکه از دیگر روستاهای همجوار نیز مراجعه‌کننده دارد.

شاکر با تأکید بر اینکه از  پرستاران این منطقه غفلت شده و مشکلات آن‌ها باید در اولویت رفع باشد،  خاطرنشان کرد: پرستاران این قشر زحمتکش که با دلسوزی و صبر به بیماران رسیدگی کرده و علیرغم مشکلات زیادی که دارند با عشق کارهای خود را پیش می‌برند که باید حقوق و مزایای آن‌ها تقویت و مشکلات این قشر را کم کنیم.

این مسئول از نبود امکانات کافی و همچنین  نیروهای ماندگار در حوزه بهداشت و درمان در این درمانگاه  نیز انتقاد کرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان ما چه از نظر امکانات و تجهیزات و چه از نظر مکان مشکلاتی داریم که این کمبودها را در قالب‌های مختلف تاکنون پیگیری و به مسئولان شهرستانی و استانی منتقل کرده‌ایم و امیدواریم در بودجه سال ۹۷ کشور شاهد افزایش توجه به دلوار باشیم.

وی در ادامه  از کمبود فضای مناسب که تنها درمانگاه  شهر دلوار بشمار می‌رود نیز به‌عنوان یکی از جدی‌ترین مشکلات این منطقه دانست و عنوان کرد:  یکی از مشکلات عمده ما فضای درمان و نبود امکانات بوده که متأسفانه با وجود فضای محدود در بخش های تحت درمان این درمانگاه که قبلاً شش تخت در این بخش مورداستفاده بود به دلیل ازدیاد بیماران، این بخش به چهار تخت دیگر مجهز شده که فضای کافی برای این تخت‌ها وجود نداشته است .

مسئول امور درمانی و ازمایشگاهی دلوار تصریح کرد:  نبود کارکنان کافی یکی دیگر از مشکلات این بخش در این درمانگاه است که باید هرچه سریع‌تر این مشکلات مرتفع شود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !