شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وضعیت اقتصادی مردم نگران کننده است / دولت اقتصاد مقاومتی را اجرایی کند

نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور نشان‌دهنده این واقعیت است که مردم با مشکلات زیادی از جمله معیشت و بیکاری روبه‌رو هستند.

آخرین اخبار
۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس- دلوار؛ مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت دولت و ترس از آینده ، ماهها است که فکر و ذهن مردم را پر کرده و کمتر محفل و جمعی است که در آن ، این گونه نگرانی ها بازتاب نداشته باشد و درباره آن سخن گفته نشود و این روزها با نگاهی هر چند گذرا به اخبار رسانه ها و سایتهای خبری، یا با حضوری مختصر در اماکن عمومی ، به راحتی می توان فهمید که دغدغه ها و نگرانی های این روزهای مردم چیست؟ .

برجام که قرار بود تحریم‌ها را از سر راه ملت ایران بردارد نتیجه تحقیقا صفری داشته است، تحریم‌ها نه تنها برداشته نشده که به گفته دنیس راس مشاور رئیس‌جمهور سابق آمریکا باعث تشدید تحریم‌ها نیز شده است.

در شرایط فعلی اقتصاد ایران با تعدد مشکلات و بحران هایی که بسیاری از جمله اقتصاددانان از آن ها به اَبَر بحران تعبیر می کنند مواجهیم ومعضلات سنگین نظام بانکی، از معوقات تا نرخ های سود بالایی که پرداخت آن ها را برای بانک ها با دشواری مواجه کرده است.

کاهش قدرت خرید مردم که موجب تشدید رکود از ناحیه ضعف تقاضا شده است و  بحران رو به افزایش صندوق های بازنشستگی که هر روز بیش از روزهای دیگر به بودجه دولت وابسته می شوند، کاهش منابع آبی و چالش های زیست محیطی و معضلات ریز و درشت دیگر، شرایطی سخت را فراهم آورده است که در مواجهه با آن سیاست گذار باید اقدام به اولویت بندی کند واین اولویت بندی باید هم براساس فوریت و هم اهمیت صورت گیرد.

پس از تعیین اولویت ها، باید اقدامات و زمان بندی رسیدن به اهداف مشخص شود تا معلوم باشد که در یک بازه زمانی مشخص بحران در چه سطحی متوقف شده یا کاهش می یابد و در این میان نحوه مواجهه با دیگر موضوعات در حوزه اقتصاد باید براساس تاثیری باشد که بر بحران های اصلی می گذارد و در این میان باید دید اقدام برای سامان دهی سهام عدالت و توزیع سود چه تاثیری بر قدرت خرید مردم دارد.

دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواهند با طرح مشکلات اقتصادی مردم را ناامید و آنها را از نظام جدا کنند اما دولت باید با تمام وجود همت کرده و طرح اقتصاد مقاومتی را راه اندازی جدی نموده و گره‌های کور اقتصاد کشور را باز کرده و گرانی‌ها را مهار کند.

با این وجود مسئولیت دولت در حل مشکلات مردم سنگین است، دولت بایستی از سوژه‌ها و مشکل‌نمایی‌های رسانه‌های زنجیره‌ای عبور کرده و به فکر حل مشکلات مردم باشد، که جالب است بدانید وظیفه سنگینی که برخی دوست ندارند دولت به آن بپردازد.

مهدی صفرپور

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !