سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

گلایه مردم از گرفتن کرایه‌های متفاوت در مسیر یکسان اتوبوس‌های تندرو

برخی از شهروندان دلواری درباره گرفتن کرایه‌های مختلف در مسیرهای یکسان در خطوط اتوبوس‌های تندرو، گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند.

آخرین اخبار
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس -دلوار؛ برخی از شهروندان دلواری چند مدتی است از روند کرایه های متفاوت  اتوبوسهای برون شهری در مسیرهای یکسان  معترض هستند.

این روزها  شاید در سطح شهر دلوار برای همه شهروندانی که اکثرا کار انها برون شهری است اتفاق افتاده باشد، که ظرف چند روز به منظور طی کردن یک مسیر ثابت کرایه‌های متفاوتی به رانندگان تاکسی و یا اتوبوس های برون شهری پرداخت کرده باشید.

افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس نه تنها در شهر دلوار بلکه در کل کشور بیشتر اوقات در بین شهروندان تبدیل به معضلی شده است، که در نهایت به بحث و دعوا بین مسافر و راننده تاکسی منجر می‌شود.

یکی از مخاطبان در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: مسئله تغییر سلیقه ای کرایه های اتوبوس و تاکسی درون شهری در این بخش هر روز در حال نوسان است و نرخ مشخص شده تا به حال تعیین نشده است.

وی افزود: برای یک شهروند جالب است در همان روز و همان مسیرجهت اخذ کرایه های مختلفی را شاهد هستیم و نظارتی تا به حال ندیدیم و این عامل نارضایتی ساکنین روستایی دور افتاده نیز شده است.

علی بکتر عضو شورای شهر دلوار در این رابطه  در گفت‌وگو با خبرنگار سپاس در دلوار با تاکید بر اینکه مصوبه افزایش ۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس مصوبه شورای چهارم است، اظهار کرد: این نرخ ها مصوب شده و قانونی می باشدو این مصوبات در هر سال عادی می باشد و فقط شامل تاکسی و یا وسایل نقلیه ای که دارای مجوز از این سازمان باشند تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه خودروهای شخصی که اقدام به اخذ کرایه اضافی می‌کنند، جرم آنها دو برابر است، گفت: این قبیل خودروها فاقد کد جابه جایی مسافر در سطح شهرو برون شهری هستند، بنابراین برخورد قانونی با آنها بر این اساس صورت می‌گیرد.

عضوشورای شهردلوار تصریح کرد: در برخی مواقع نیز از دریافت کرایه زیاد خارج از مصوبه توسط برخی رانندگان به بهانه نداشتن پول خرد شهروندان با مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با سامانه ۱۳۷شهرداری و سامانه ۳۰۰۰۸۷و ۳۰۰۰۷۸ سازمان تاکسی رانی تماس گرفته و موارد تخلف را اطلاع دهند.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !