چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ثبت‌احوال در زمینهٔ ثبت ازدواج، تولد، فوت و طلاق نقش مهمی دارد

سرپرست فرمانداری دشتی گفت: ثبت‌احوال درزمینهٔ ثبت چهارگانه وقایع حیاتی، ازدواج، تولد، فوت و طلاق نقش مهمی را ایفا می‌کند.

آخرین اخبار
۰۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ محمد حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: ثبت‌احوال یکی از سازمان‌هایی است که خدمات ارزشمندی به جامعه هدف خود ارائه می‌دهد که بخشی از این خدمات با برون‌سپاری منجر به جلب رضایت بیشتر مردم شده است.

وی افزود: به حمدالله با تلاش‌های صورت گرفته این اداره از رضایت‌مندی خوبی در سطح جامعه برخوردار است که از این تلاش‌ها تقدیر و تشکر می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دشتی عنوان کرد: ثبت‌احوال در زمینهٔ ثبت چهارگانه وقایع حیاتی، ازدواج، تولد، فوت و طلاق نقش مهمی را ایفا می‌کند.

حسینی با اشاره به اهمیت آمار در جامعه گفت: نقش آمار در برنامه‌ریزی و مدیریت امر مهم و کلیدی است و به‌ نوعی آمار یکی از شاخص‌های توسعه است و اگر نباشد برنامه‌ریزان دچار مشکل خواهند شد.

وی بیان کرد: امروز در تمام عرصه‌ها نیاز به آمار داریم و بدون آمار نمی‌توانیم در حوزه اجتماعی مشکلات را احصاء و تحلیل کنیم.

حسینی بیان کرد: در حوزه دولت الکترونیک اقدامات خوبی انجام‌شده است که یکی از اقدامات اساسی صدور کارت ملی هوشمند است که از امنیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان این که برنامه‌ریزان ما در حوزه پژوهش باید به نحو مطلوب از آمارهای موجود در شهرستان استفاده کنند، گفت: خدمات ثبت‌احوال مغفول باقی‌مانده است درصورتی‌که کارهای زیادی توسط این مجموعه انجام می‌شود.

حسینی بر ضرورت انعکاس خدمات ارزشمند ثبت‌احوال توسط رسانه‌ها تأکید کرد و یادآور شد: رسانه‌ها و متولیان ثبت‌احوال خدمات صورت گرفته را به مردم انعکاس بدهند تا ثبت‌احوال به جایگاه واقع خود برسد.

سرپرست فرمانداری دشتی بابیان اینکه امروز از آمار به‌عنوان علمی یاد می‌کنند که در شاخص‌های توسعه نقش به سزایی ایفا می‌کند، گفت: کاربرد آمار در مدیریت و فرایند تصمیم‌گیری مهم است. انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !