یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مهم‌ترین ابزار در جنگ نرم، رسانه‌ها هستند

مسئول بسیج رسانه شهرستان دشتی گفت: امروز وظیفه رسانه‌ها و خواص در قبال فتنه و فتنه‌گران به اتمام نرسیده است و وظایف آن‌ها همچنان ادامه دارد

آخرین اخبار
۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ فتنه سال ۸۸ از روی انقلاب‌های رنگی در جهان که توسط سیا مدیریت می‌شود، کپی‌برداری شده بود. رنگ سبز، رنگی بود که این جنبش را فارغ از هر طرز تفکری در کنار هم قرار می‌داد. وقتی منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و بهائیان در کنار حزب مشارکت، سازمان مجاهدین انقلاب و مجمع روحانیون مبارز برای اتصال به هم از این رنگ استفاده می‌کردند، خودبه‌خود در یک سازمان به نام فتنه» در کنار هم قرار می‌گرفتند.

به بهانه حماسه نهم دی‌ماه روز شکوه بیداری ملت ایران با اسماعیل حاجیانی مسئول بسیج رسانه شهرستان دشتی درباره ابعاد فتنه ۸۸ و قیام بزرگ روز نهم دی‌ماه به گفتگو می‌نشینیم:

به‌عنوان یک خبرنگار نظر شخصی خود را درباره روز نهم دی‌ماه بیان کنید؟

روز نهم دی‌ماه باید روز درایت رهبر انقلاب اسلامی، نماد بصیرت مردمی و قدرت ولایت مداری امتی دانست که با بصیرت نقشه شوم استکبار جهانی را نقشه بر آب کردند و وفاداری خود را با اسلام ناب محمدی (ص)، مکتب عاشورا، نظام، امام و رهبری به جهانیان به نمایش گذاشتند.

روز ۹ دی یادآور حماسه آگاهی، بیداری و بصیرت مردم ایران اسلامی در برابر فتنه‌انگیزی استکبار جهانی و روز تجلی اتحاد و همبستگی امت اسلامی ایران در پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با ترفندهای نابخردانه آمریکا، انگلیس و اسرائیل است.

رسانه‌ها چگونه می‌توانند در روزهای غبارآلود فتنه مسیر را به مردم یادآوری کنند؟

فتنه ۸۸ کودتایی عظیم مخملی بود که در آن مقطع اتفاق افتاد، محصول تفکری بود که برای براندازی نظام به شکل نرم طراحی‌شده بود و از حمایت‌های پشت پرده انگلیس، آمریکا و اسرائیل بهره می‌گرفت که با درایت رهبری و روشنگری برخی رسانه‌ها اصولگرا فتنه پس از انتخابات منجر به خلق حماسه ۹ دی شد و رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا کردند.

بصیرت رسانه‌ای برای یک خبرنگار چگونه حاصل می‌شود؟

مهم‌ترین ابزار در جنگ نرم، رسانه‌ها هستند و با جنگ رسانه‌ای فتنه ۸۸ تمام نشده و همچنان استمرار و ادامه دارد.

 امروز وظیفه رسانه‌ها و خواص در قبال فتنه و فتنه‌گران به اتمام نرسیده است و وظایف آن‌ها همچنان ادامه دارد. چنانچه توجه داشته باشیم می‌بینیم امروز رسانه‌ای که به دنبال توجیه عملکرد فتنه‌گران و ساکتین در فتنه باشد باید گفت به وظیفه خود عمل‌نکرده و از جاده اصلی منحرف‌شده و باید با روشنگری (صیقل) آن‌ها را برگرداند. متأسفانه بخش عمده‌ای از جریان فتنه ۸۸ به عهده برخی از رسانه‌هایی بود که در ریشه به همین جریانات وصل بودند.

از منظر شما علت اصلی رخ دادن فتنه ۸۸ چه بود؟

تا زمانی که انقلاب اسلامی در مسیر عزت خود پیش می‌رود توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان تمام‌نشدنی است و هدف اصلی فتنه گران در فتنه ۸۸ براندازی نظام بود که با درایت رهبر معظم انقلاب و حضور به‌موقع مردم درصحنه این امر محقق نشد.

آیا کشور می‌تواند در آینده آبستن حوادثی این‌چنینی باشد؟

بله فتنه‌های و فتنه‌گران دیگری هستند که قصد نفوذ در جایگاه‌های مهمی از نظام مانند مجلس رادارند و هدفشان آن است که مردم نحوه عملکرد فتنه گران که با حمایت مستقیم آمریکا، انگلیس و اسرائیل طراحی‌شده بود را فراموش کنند که این موارد می‌تواند زمینه‌ فتنه بزرگ‌تری را فراهم کند.

علت اصلی سکوت رسانه‌های اصول‌گرا در جریان فتنه ۸۸ چه بود؟

 9 دی متعلق به همه آحاد ملت ایران و نه یک جریان و حزب خاص و نظام و انقلاب اسلامی همواره در مسیر اقتدار و عزت خود با توطئه‌ها همراه بوده است و همه توطئه دشمنان با رهنمودهای ولایت‌فقیه شکست‌خورده است ویکی پس از دیگری خنثی‌شده است ولی باید اذعان کرد که رسانه‌های اصولگرا در مقابله با ترفندهای فتنه ۸۸ نسبت به رسانه‌های وابسته به فتنه گران کمرنگ‌تر عمل کردند هرچند رسالت خود را انجام دادند.

فتنه و فتنه گران در قالب چه برنامه‌هایی وارد می‌شوند؟

هدف اصلی فتنه گران در فتنه ۸۸ براندازی نظام بود و برای این کار از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نمی‌کنند.

از برنامه‌های ضد ارزشی در قالب پکیج‌های ضد فرهنگی گرفته تا تشکیل گروه‌های مختلف در شبکه‌های مجازی مانند وات ساپ و تلگرام دشمن در هرلحظه که تشخیص دهد این کار میسر باشد شروع به حمله می‌کند و این حملات خود را در ابتدا در قالب ایجاد آشوب‌های خیابانی با استفاده از عنصر خودفروخته خود و با استفاده از ضعف‌های مفرط اقتصادی در کشور این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

مصاحبه: وحید ابراهیمی

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !