یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۹ میلیارد دلار کالای غیر نفتی از استان بوشهر صادر شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۹ میلیارد و ۷۳۵ میلیون دلار کالای غیر نفتی در ۸ ماه امسال به وزن ۲۵ میلیون و ۵۰۷ هزار تن از استان بوشهر صادر شد.

آخرین اخبار
۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ سید حسین حسینی محمدی در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به افزایش صادرات غیر نفتی از استان بوشهر اظهار داشت: این استان از ظرفیت مهمی در حوزه تجارت دریایی برخوردار است که در این راستا توسعه صادرات مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی از افزایش صادرات غیر نفتی از بنادر مختلف استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: 25 میلیون و 507 هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی در 8 ماه امسال از استان بوشهر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ارزش کالاها و محصولات صادراتی  از این استان را 9 میلیارد و 735 میلیون دلار  دانست و خاطر نشان کرد:میزان صادرات غیر نفتی استان  بوشهر بدون  احتساب میعانات گازی، 13 میلیون و 973 هزار تن ثبت که به بازارهای هدف صادر شده است.

حسینی محمدی ارزش صادرات غیر نفتی از استان بوشهر بدون احتساب میعانات گازی را  5 میلیارد و 210 میلیون دلار دانست و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر  ارزشی 3درصد و از لحاظ وزنی یک‌درصد رشد  داشته است.

وی، میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر را از جمله محصولات صادراتی دانست و افزود: انواع ماهی و میگوی پرورشی، گوگرد، پایه سکو ومتعلقات آن، سنگ گچ و گچ بنایی، پسماند حبوبات و هندوانه و خربزه از دیگر محصولات صادراتی است که به  کشورهای جمهوری کره، چین، امارات متحده عربی، هند، ژاپن، اندونزی، ترکیه، کنیا، تایوان و بلژیک صادرشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر به واردات 782 هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: در 8 ماه امسال به ارزش یک‌میلیارد و 641 میلیون دلار  کالا از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !