یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دانشگاه‌ها در چارچوب برنامه علمی کشور حرکت نمی‌کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: امروز دانشگاه فاقد متولی است بنابراین درچارچوب نقشه برنامه علمی کشور حرکت نمی‌کنند.

آخرین اخبار
۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ اسماعیل عبدالهی در نشست تخصصی دانشگاه در بستر محلی با حضور معاون پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان بوشهر در دانشگاه پیام نور بوشهر اظهار داشت: امروز دانشگاه فاقد متولی است بنابراین در چارچوب نقشه برنامه علمی کشور حرکت نمی‌کنند که لازم است ضمن اصلاح این روند، وجاهت علمی رشته‌های تحصیلی به خطر نیفتد.

وی در خصوص امنیت پایدار در دانشگاه، گفت: امنیت به حالتی اطلاق می‌شود که فرد در جامعه از هرگونه خطر مصون باشد و دانشگاه‌ها نیز به امنیت نیاز دارند و این امنیت متاثر از امنیتی است که در جامعه وجود دارد که هر موقع چهار بعد امنیت فاقد اختلال باشد نظم به وجود خواهد آمد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی  بوشهر تصریح کرد: ما دو جامعه امن می توانیم داشته باشیم که یکی جامعه امن متعارف است و دیگری جامعه امن متعالی که آنچه مهم است جامعه امن متعالی است.

عبدالهی ادامه داد: نشانه‌های جامعه امن متعارف  قانون‌مداری، نظم و مسوولیت‌پذیری، عدالت‌محوری و حق مداری است، بنابراین برای داشتن دانشگاه امن باید در چارچوب این سه ویژگی حرکت کنیم .

وی در خصوص تهدیدهای فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: تهدیدهای فرهنگی دانشگاه‌های ما شامل سه مقوله فساد علمی به معنای رفتارهای قانون‌شکنانه علمی، انحراف علمی و ناهنجاری علمی با عدول از ارزش‌های علمی در آخر بی‌تفاوتی علمی است.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !