چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

استقرار ۱۱ آمبولانس در مناطق زلزله‌زده شهرستان دیر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیرگفت: از همان ساعات ابتدایی وقوع حادثه ۱۱ دستگاه آمبولانس در مناطق زلزله‌زده شهرستان دیر مستقر شدند.

آخرین اخبار
۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ احمد آخوندی با تشریح وضعیت حوزه سلامت مناطق زلزله زده شهرستان دیر گفت: تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان فعال شده و در مناطق متاثر از زلزله مستقر شدند.

وی افزود: نظارت ویژه ای بر آب مصرفی و توزیعی و مواد غذایی وجود دارد و بازرسی‌ها و نظارت‌ها در این زمینه تشدید شده است.

وی با بیان اینکه شدت زمین لرزه در بخش مرکزی شهرستان دیر بیشتر بوده است گفت: ناوگان اورژانس ۱۱۵ در شهرهای دیر ، بردستان و دوراهک و روستای لمبدان مستقر شده و خدمات لازم انجام می شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در خصوص اقدامات اورژانس در راستای خدمات رسانی به زلزله زدگان اظهار داشت: از همان ساعات اولیه وقوع زلزله با فراخوان ناوگان اورژانس ۱۱۵ و آمبولانس‌های واحد درمانی هلال احمر یک دستگاه، سپاه دو دستگاه و یک دستگاه آمبولانس نیروی انتظامی و در مجموع ۱۱ آمبولانس در مناطق زلزله بخش مرکزی دیر مستقر شدند.

وی اظهار داشت: انتقال مصدومین از زمان وقوع حادثه بدون ایجاد کوچکترین عارضه ای برای مصدومین، به مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان انجام شد.

آخوندی گفت: خدمات خوبی به مصدومان ارائه شد و تقریبا تمامی آنها به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

وی با اشاره به اینکه دارو، تجهیزات و فرآورده‌های خونی به میزان کافی وجود دارد، ادامه داد: خوشبختانه از حیث منابع انسانی نیز کمبودی وجود ندارد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر ادامه همکاری تا اعلام وضعیت سفید گفت: با استقرار آمبولانس به همراه تیم بهداشتی درمانی در محل های ایمن سازی بناهای آسیب دیده از زلزله ، پوشش مناسب خدمات اورژانس تداوم دارد.

آخوندی تصریح کرد: در حال حاضر در مناطق زلزله زده خودمراقبتی، بهداشت و آمادگی‌های روحی روانی مطرح است که با حضور همکاران تیم بهداشت و سلامت روان این مشکل هموار می‌شود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !