چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

انجام ۱۵۰۰ عمل جراحی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مرکز درمانی جایگزین در مناطق زلزله‌زده همچون سرپل‌ذهاب ساخته می‌شود، گفت: یک‌هزار و 500 عمل جراحی در مناطق زلزله‌زده انجام گرفته است و مصدومان مداوا شده‌اند.

آخرین اخبار
۰۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛

 سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در بازدید از مراکز درمانی تخریب شده مناطق زلزله‌زده، اظهار داشت: مشکل خاصی در بخش پزشکی وجود ندارد و اقدامات خوبی در حوزه بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه انجام گرفته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه مرکز درمانی جایگزین در مناطق زلزله‌زده همچون سرپل‌ذهاب ساخته می‌شود، ادامه داد: یک‌هزار و ۵۰۰ عمل جراحی در مناطق زلزله‌زده انجام گرفته است و مصدومان مداوا شده‌اند.

وی از عاری بودن مناطق زلزله‌زده از بیماری‌های واگیردار و طی شدن مراحل نقاهت بیماران این مناطق خبر داد و عنوان کرد: ۱۷۰ متخصص، فوق‌تخصص و پرستار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تبریز در منطقه مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق زلزله‌زده حضور مستمر دارند و تا بازگشتن به شرایط عادی استمرار دارد، افزود: ۲۲۶ پایگاه، مرکز بهداشتی، بیمارستان و خانه سلامت در روند بازسازی قرار دارد.

انتهای پیام/ج/

 

فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !