شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سهم سالاری از این آمارها چقدر بوده است؟

لحن و ادبیات دکتر سالاری در جلسه تودیع نشان می دهد که دو مورد فوق، قلّه افتخارات ایشان در طول دوران چهارساله استانداری بوشهر بوده است اما این سئوال پیش می آید که -بر فرض صحت این آمارها- سهم استاندار سابق بوشهر در رسیدن به این جایگاه چقدر بوده است؟

آخرین اخبار
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛داوود حسین پور: گرچه موضوع این یادداشت نقد استاندار سابق بوشهر است اما در ابتدای کلام باید از زحمات چهار ساله دکتر سالاری و همکارانشان در استانداری بوشهر تشکر کرد.
آقای دکتر مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر در جلسه تودیع خود در بوشهر و در تشریح عملکرد خود در استانداری بوشهر گفته اند «هیچ‌کاری به اندازه ارتقاء رتبه کنکور استان از ۲۲ به ۱۶ و کاهش ۴۰ درصدی تصادفات خوشحالم نکرد».
لحن و ادبیات دکتر سالاری در جلسه تودیع نشان می دهد که دو مورد فوق، قلّه افتخارات ایشان در طول دوران چهارساله استانداری بوشهر بوده است اما این سئوال پیش می آید که -بر فرض صحت این آمارها- سهم استاندار سابق بوشهر در رسیدن به این جایگاه چقدر بوده است؟
ابتدا ارتقای رتبه کنکور استان: اولاً ارتقای رتبه کنکور کاری نیست که در عرض سه یا چهار سال بتوان آن را به نتیجه رساند بلکه محصول سرمایه گذاری بر روی یک نسل و برنامه ریزی دقیق و منظم از ابتدای دبستان تا انتهای دبیرستان است لذا اینکه یک مدیری (آن هم خارج از مجموعه آموزش و پرورش!) بیاید و ادعا کند من فلان رتبه را ارتقا دادم، سخنی غیرکارشناسی و غیرقابل باور است.
ثانیاً در دوران دکتر سالاری شاهد حاشیه سازی های بی سابقه از سوی شخص ایشان و اطرافیان و نزدیکان استاندار سابق پیرامون آموزش و پرورش بودیم. اصرار و پیگیری شدید برای برکناری مدیرکل سابق و حتی دخالت در انتخابات مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و نیز نقل داستان های عجیب (که در شان این نوشته نیست) در این مورد، ادعای دکتر سالاری به نقش مثبت ایشان در آموزش و پرورش بوشهر را مخدوش می سازد.
منصفانه است که بگوییم اگر هم آموزش و پرورش استان موفقیتی داشته باشد، استاندار سابق آخرین شخصی است که می تواند از آن سخن بگوید چرا که این دستگاه -از تهران تا بوشهر- عموماً محل جلوس مخالفان اصلاح طلب آقای سالاری بوده است.
و اما در مورد کاهش تصادفات: ضمن اینکه باید از زحمات استاندار سابق در این زمینه تقدیر کرد اما باید توجه داشت که کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای مختص استان بوشهر نیست و بلااستثنا در همه استانها در طی سالیان اخیر شاهد کاهش تلفات جاده ای بوده ایم که این مورد مرهون همکاری و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی و دولت و بویژه فرزندان پرتلاش ملت ایران در پلیس راهور بوده است. آقای دکتر سالاری بگونه ای سخن گفته اند که گویی در همه استانها شاهد رشد تصادفات بوده ایم و فقط استان بوشهر توانسته این آمار را کنترل کند و این در حالی است که فرمانده نیروی انتظامی کشور مهرماه امسال در دیدار مراجع تقلید از کاهش تلفات و تصادفات جاده ای در سراسر کشور خبر داده بود.
البته باید اعتراف کرد که اگر نهضت جاده سازی و بزرگراه سازی در استان بوشهر در دوره دکتر سالاری تعطیل نمی شد و به روال سابق ادامه می یافت، امروز حتماً استاندار سابق با دست پر در جلسه تودیع خود شرکت می کرد و مجبور نبود از کیسه دیگران خرج کند.
معرفی آمار رتبه کنکور و تصادفات جاده ای به عنوان گل سرسبد عملکرد دکتر سالاری نشانگر سطح و سقف خدمات ایشان در دوره استانداری بوشهر است و با این گزاره ها می توان در مورد بخش های دیگر عملکرد ایشان نیز قضاوت کرد.
کاش نهادی حسابرس وجود می داشت تا به دور از مصالح و منافع شخصی افراد، عملکرد مدیران را بطور دقیق و کاشناسانه ارزیابی می کرد و به مردم گزارش می داد که بطور مثال آمار اشتغال و سطح معیشت مردم در دوره فلان استاندار چه تغییری کرده یا او برای حل مشکل بیکاری و ازدواج جوانان چه کرده یا چند کیلومتر بزرگراه و راه آهن و… به زیرساخت های استان اضافه کرده است؟
چه خوب بود که استاندار سابق بوشهر با سند و مدرک و بطور مستدل می فرمودند که برای ادعاهای خود دقیقاً چه اقداماتی کرده اند؟
برای دکتر سالاری استاندار جدید گیلان آرزوی موفقیت می کنیم و دعا می کنیم که ایشان با عنایت به تجربیات گذشته، در مسئولیت جدید خود کارنامه ای پربار بر جای بگذارند.

منبع: گام نیوز


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !