سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

زمزمه های تخلف در یکی از شرکت های ایمنی شناورها در بوشهر

زمزمه های تخلف در یکی از شرکت های ایمنی شناورها در بوشهر برای صدور مجوز ایمنی شناورها اقدام فوری اداره بنادر استان بوشهر را برای راستی آزمایی این موضوع طلب می کند.

آخرین اخبار
۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ استان هایی که در حوزه دریا فعالیت دارند بر اساس قانون بین المللی باید رعایت اصول ایمنی در اسکله و شناورها اولین و مهمترین اولویت آنها باشد تا ملوانان بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری و بدون دغدغه راهی دریا شوند.

استان بوشهر با بیشترین مرز آبی با خلیج فارس میزبان شناورهای مختلفی است و ایمنی شناورها برای مسئولان اهمیت باید داشته باشد و این قوانین باید کامل رعایت شود، آتش سوزی های گاه و بی گاه در بنادر استان و احتمال حوادث دریایی حساسیت ویژه موضوع را نشان می دهد.

گواهی ایمنی از مدارک مورد نیاز برای صدور مجوز فعالیت برای شناورها است و چند شرکت این خدمات را شامل اطفاء حریق، جان پناه دریایی، قایق های نجات، سرویس لایف بوت و غیره را به شناورهای استان بوشهر ارائه می دهند.

یک منبع آگاه در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی سپاس گفت: ارائه این خدمات و صدور گواهی ایمنی دارای نرخ مشخص و ثابتی است اما در مواردی این خدمات با تفاوت هزینه ای بیش از ۵۰ درصد ارائه می شود که سوال برانگیز است و این سوال برای متقاضیان بوجود می آورد که یا گران فروشی انجام می شود یا به کیفیت در ارائه خدمات ایمنی توجه نمی شود.

یکی از مدیرعامل های شرکت های ایمنی شناورهای دریایی مستقر در بوشهر در گفتگو با سپاس با بیان اینکه همه اصول ایمنی در کار آنها  رعایت می شود، اظهار کرد: خدمات و گواهی ایمنی شناورهای دریایی با رعایت همه اصول ایمنی و استاندارهای جهانی توسط این شرکت با قیمت عادلانه و منطقی انجام می شود اما بی توجهی به اصول ایمنی در شناورهای دریایی توسط برخی از ارائه دهندگان این خدمات به شناورهایی که بهای اندکی طلب می کنند، دیده می شود.

وی بیان کرد: آمادگی کامل داریم که این بی توجهی به کیفیت خدمات ایمنی ارائه شده که بر خلاف استانداردها است در حضور کارشناسان اداره بنادر و دریا نوردی و مقامات قضایی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت احراز تخلف با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

این متصدی ایمنی شناورها تاکید کرد: تاکنون برخی از تخلفات در صدور گواهی ایمنی برای شناورهای دریایی و نفتکش ها به اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر از سوی مشتریان و شرکت های همکار ارسال شده است  و در انتظار بررسی و رسیدگی به این موضوع از سوی اداره بندر هستیم./انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !