پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تولید ۱۴ میلیون بشکه میعانات گازی دربزرگترین پالایشگاه پارس جنوبی

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون، بیش از۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۸۱ بشکه میعانات گازی تولید و جهت صادرات بارگیری شده است.

آخرین اخبار
۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، سید محمد مهدی هاشمی، با اشاره به نقش پالایشگاه نهم تولید گاز کشور گفت: پالایشگاه نهم به عنوان بزرگترین پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و خاورمیانه، اکنون با تامین ۱۱ درصد از گاز مورد نیاز کشور نقش بسیار مهمی در چرخه اقتصاد کشور دارد.

هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۴ هزار و ۷۶۲ میلیون متر مکعب گاز از طریق سکوی دریایی و خط پنجم سراسری دریافت کرد است.

وی در ادامه عنوان داشت: با تلاش شبانه روزی متخصصان و کارکنان فاز ۱۲، در همین بازه زمانی بیش از ۱۳ هزار و ۲۵۵ میلیون مکعب گاز نیز شیرین سازی شده و امیدواریم این میزان تولید در شیرین سازی تداوم داشته باشد.

مدیر پالایشگاه نهم گفت: عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه نهم با تلاش تمامی واحدهای عملیاتی در بخش های مختلف به خوبی و با رعایت کامل مسائل ایمنی و بدون هیچ گونه حادثه ناتوان کننده به سرانجام رسید و اکنون پالایشگاه نهم با تمام توان برای تولید پایدار گاز هموطنان در فصل سرما آمادگی لازم را دارد.

وی در ادامه به تولید میعانات گازی از ابتدای سال تاکنون در پالایشگاه نهم اشاره کرد و عنوان داشت: با تکیه بر توان متخصصان جوان و با تجربه از ابتدای سال تا کنون، بیش از ۱۴ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۳۸۱ بشکه میعانات گازی تولید و صادر شده است.

این مقام مسئول افزود: در همین بازه زمانی، تولید حدود ۴۶ هزار و ۶۹ تن گوگرد دانه‌بندی شده بسیار مرغوب نیز در پالایشگاه نهم به ثبت رسیده است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه نهم در ادامه به ثبت رکورد بسیار مهم در این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: رکورد تولید روزانه گاز شیرین معادل ۸۳ میلیون متر مکعب در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری با همت و تلاش متخصصان این پالایشگاه به ثبت رسیده است.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !