سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

واکنش مسئولان استان گیلان به انتصاب مصطفی سالاری/ نبود معلم مدرسه روستا را تعطیل کرد

پایگاه خبری سپاس شما مخاطبان را به خواندن گزیده‌ای از مهم ترین اخبار و حواشی پیش آمده در هفته گذشته که به صورت یک بسته خبری با عنوان "کشکول خبری" تهیه شده است، دعوت می کند.

آخرین اخبار
۰۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ پایگاه خبری سپاس شما مخاطبان را به خواندن گزیده‌ای از مهم ترین اخبار و حواشی پیش آمده در هفته گذشته که به صورت یک بسته خبری با عنوان "کشکول خبری" تهیه شده است، دعوت می کند.

چکیده ای از جذاب ترین و مهم ترین اخبار هفته را در ادامه مشاهده می کنید.

 

 

واکنش مسئولان استان گیلان به انتصاب مصطفی سالاری

امام جمعه رشت خطاب به سالاری گفته است:"نباید یک ماشین آدم با خود از بیرون استان گیلان بیاورد و باید از ظرفیت های استان گیلان و مردم این استان استفاده شود".

محمدحسین قربانی رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در خصوص انتخاب مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر به عنوان استاندار گیلان اظهار داشته است:" دولت پیام گیلانیان ، مبنی بر انتخاب استاندار بومی را نشنید. سیاست دولت همین بوده و استاندار جدید باید شعارهای دولت در زمان انتخابات را عملی نماید".

بر اساس اخبار منتشر شده تعداد زیادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان گیلان مخالف استقرار استاندار غیربومی در راس مدیریت این استان بودند و هشت نماینده از سیزده نماینده این استان در مجلس ، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی و سرپرست شهرداری رشت نیز در جلسه معرفه سالاری حضور نداشتند.

کشف مشروبات الکلی در بندر دیر

مامورین دریابانی شهرستان دیر موفق به کشف محموله بزرگ مشروبات الکلی از یک لنج شده اند.

ملوانان قصد غرق نمودن شناور را داشتند که با اقدام به موقع پرسنل مرزبانی موفق نشدند.

اخراج  40 کارگر یک شرکت در خارگ
 
مدتی پیش ۴۰ نفر از نیروهای قراردادی و پیمانی یکی از شرکت های مستقر در خارگ با سابقه ۲ تا ۱۵ سال اخراج شدند.

نشست نماینده دشتی و تنگستان با معاون رئیس جمهور

سید کمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دیدار و گفتگو کرده است.

 بنا بر شنیده ها این نشست برای  تامین کادر تخصصی و درمانی بیمارستان زینبیه شهر خورموج و اهرم صورت گرفته است که گفته می شود اکثر کادر بیمارستان زینبیه شهر خورموج نیروهای طرح ب هستندکه این موضوع نارضایتی شهروندان را از عدم کارایی و تخصص لازم کارکنان بیمارستان به همراه داشته است.

تشدید اختلافات مجمع نمایندگان استان بوشهر

اختلافات مجمع نمایندگان استان بوشهر مردم را نگران کرده و هر روز خبرهای تازه ای از این اختلافات منتشر می شود.

 اختلاف ها موجب غیبت های تعمدی اعضای مجمع شده است و بعد از انتخاب استاندار اختلافات افزایش داشته و مجمع چهار نفره نمایندگان استان بوشهر را به حاشیه برده است.

نارضایتی ساکنین روستای احمدی از تعطیلی دبستان روستا

ساکنین روستای احمدی از توابع بخش مرکزی بوشهرنسبت به تعطیلی پایه پنجم ابتدایی دبستان امام سجاد (ع)   روستا که از ابتدای مهر به دلیل نبودد معلم تعطیل شده است اظهار نگرانی کردند.

بدهی ۶۰ میلیاردی شهرداری جزیره خارگ

اخیرا جلیل حسن زاده سرپرست شهرداری طی مصاحبه ای با سایت های خبری جزیره خارگ از بدهی ۱۱ میلیارد ریالی این شهرداری خبر داده است . این در حالی است که درآمد شهرداری ۵۲۰  میلیارد ریال در دوره ۴ ساله شهردار سابق بوده است.

نارضایتی صیادان بخش دلوار از طرح پرورش ماهی در قفس

قایق داران و صیادان روستاهای جنوبی بخش دلوار از پرورش ماهی در قفس به دلیل ایجاد خسارات به ادوات صیادی و کاهش صید گلایه کرند.

پرورش ماهی در قفس برای اولین بار در منطقه صید صیادان توسط بخش خصوصی ایجاد شده است و صیادان در دیدار  با مسئولین مربوطه از جمله مدیر شیلات استان و شهرستان، فرماندار و امام جمعه اعتراض خود را اعلام کرده اند.

نامه اعتراضی خانواده شهدای شهر اهرم به رئیس شورا

در واکنش به نامه اخیر عباس صبوری رئیس شورای شهر اهرم به آیت ا… صفایی بوشهری در راستای عدم موافقت بنیاد شهید با حصارکشی اطراف گلزار شهدا و بکار بردن الفاظ توهین آمیز در نگارش خود، جمعی از خانواده شهداء با انتشار نامه ای در فضای مجازی از وی انتقاد و اعلام کرده اند این نامه مایه شرمساری است.
گزیده ای از نامه  به شرح زیر است:
"بیش از آنکه این نامه مایه خشنودی ما و روح ملکوتی و آسمانی فرزندانمان شود ، مایه شرمساری ما گشت و از این رو باید این اقدام شما را شرم نامه خواند تا یک نامه ، شما با اقدامتان که شاید در پی رفع مشکلی بودید ، دانسته یا نادانسته موجب تالم خاطر خانواده شهداء و نیز باعث انعکاس جلوه ای زشت و زننده از این شهر و دیارمان شدید .
حال که شما به هر طریقی مسئولیتی از سوی مردم بر عهده تان نهاده شده ، این را بدانید که باید در مکاتبات و مراجعات خود با مسئولین استانی و ملی ادب و نزاکت را در گفتار و نوشتار رعایت نمایید . خودتان وجدانتان را به قضاوت بگذارید که آیا این شیوه نامه نوشتن به شخصیت والا مقام و معنوی و مذهبی حضرت آیت ا… صفایی بوشهری که به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در استان از وجود و حضور ایشان بهره مند هستیم ، می باشد ؟"

پیشنهاد جابجایی دوربین از صحن علنی شورا

مهدی بختیاری عضو شورای شهر چغادک در پاسخ به فعالین اجتماعی شهر چغادک و آحاد مردم که در خصوص نصب دوربین مداربسته در صحن علنی شورا، گفت: نصب دوربین در راهروی ورودی ساختمان شورا جهت حفاظت از اموال و حریم شورای شهر بوده و از الزامات یک نهاد، اداره و یا سازمان جهت محافظت از مقر خود می‌باشد.

/انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !