شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

106هزار دانش آموز دوره ابتدایی، تحت پوشش طرح وارنیش فلوراید قرار دارند

آیین نمادین افتتاح استانی طرح وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان در آموزشگاه پسرانه شهید باهنر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بر گزار شد.

آخرین اخبار
۰۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ حسن قلندری معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در آیین نمادین افتتاح استانی طرح وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان اظهار داشت: این طرح با همکاری مشترک اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر و دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان اجرا می شود و بیش از 106هزار دانش آموز دوره ابتدایی تحت پوشش این طرح قرار دارند.

وی با اشاره به این که پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین بیماری های مزمن دوران کودکی و نوجوانی است گفت: طرح وارنیش فلوراید می تواند تا حدود زیادی از این بیماری جلوگیری کند.

قلندری در ادامه بیان داشت: این طرح در سراسر مدارس ابتدایی استان طی دو مرحله در سال انجام می شود و یکی از طرح های شاخص حوزه  سلامت و تندرستی است.

قلندری در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز این طرح با موفقیت در سراسر استان اجرا شده است و علاوه بر این طرح،طرح های دیگری از جمله آهن یاری ،برنامه مکمل یاری ویتامین d،طرح ملی دادرس،برنامه آموزش پدیکلوزیست،برنامه آموزش پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر،سفیران سلامت و …..در مدارس در حال اجراست و طبق برنامه کشوری اجرایی خواهد شد./انتهای پیام

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !