یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اردوغان: تصویر یک تروریست را در رقه بالا بردند؛ آمریکا چه توضیحی دارد؟

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر لزوم ایفای نقش مهمتر کشورهای عضو سازمان D-8، گفت آمریکا و اروپا در نبرد علیه پ.ک.ک صادق نیستند.

آرشیو اخبار
۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (جمعه) گفت کشورهای عضو گروه «D-8» متعهد به همکاری و مبارزه علیه تمام گروه‌های تروریستی از جمله «پ.ک.ک» و داعش هستند.

اردوغان طی سخنرانی در همایش شبکه «تی‌آرتی» گفت آمریکا و اروپا در نبرد علیه گروه تروریستی پ.ک.ک، نیت خالص ندارند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی ادامه داد: «به هیچ‌وجه نمی‌توان به این ۸ کشور اسلامی به عنوان یک مجموعه اقتصادی خالص نگاه کرد زیرا ما در روزهای شرم‌باری زندگی می‌کنیم. روزهایی که امواج دریا، جسد کودکان را با خود می‌آورد.»

رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه ۸ کشور اسلامی عضو گروه D-8 باید نقش مهمتری در جهان فعلی ایفا کنند، گفت نباید آینده خود را به دست بازیگران بین‌المللی بدهیم.

اردوغان با اشاره به عملیات آزادسازی «رقه» و نصب تصاویر «عبدالله اوجالان» رهبر حزب کارگران کردستان – که اکنون در زندان‌های ترکیه به سر می‌برد – گفت: «آنها تصویر رهبر یک گروه تروریستی را در رقه بالا بردند. آمریکا چگونه این را توضیح می‌دهد.»

وی همچنین از برنامه این سازمان برای افزایش تعداد اعضا به ۲۰ کشور خبر داد.

نهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی دی-۸ با حضور کشورهای ترکیه، ایران، آذربایجان، نیجریه، پاکستان و اندونزی در استانبول برگزار شد. «اسحاق جهانگیری» معاون رئیس جمهوری ایران نیز در این اجلاس حضور دارد.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !