سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

آمریکا همچون زالویی در حال مکیدن خون مردم خود و جهانیان است/ تاریخ گورستان هژمون‌ها و سلطه جویان‌ است

جمعی از دانشگاهیان داشگاه تهران در واکنش به یاوه‌گویی‌های ترامپ اعلام کردند: آمریکا بسان زالویی می‌ماند که در حال مکیدن خون مردم خود و البته جهانیان است.

آرشیو اخبار
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛جمعی از تشکل‌های استادی و دانشجویی و نهادهای انقلابی دانشگاه تهران همچون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، کانون دانشگاهیان، بسیج اساتید، بسیج داشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویان و جمعی از کانون‌های فرهنگی اندیشه‌ای و نشریات دانشجویی دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای در واکنش به یاوه‌گویی‌های ترامپ اعلام کردند: آمریکا بسان زالویی می‌ماند که در حال مکیدن خون مردم خود و البته جهانیان است. 

در ابتدای این بیانیه آمده است: این از شگفتی‌های عصر مدرن است که نماینده جنایتکارترین سیستم سیاسی جهان، این چنین با تبسم از حقوق ملت‌ها صحبت می‌کند. تبسمی نمایشی و عوام فریبانه که در پس آن اراده‌ای جز چپاول ملت‌ها و سلب آزادی از ایشان به بهانه‌های واهی، نظیر مبارزه با تروریسم، نمی‌باشد. امروز ملت ایران آگاهند ازاین که نه با دولت ایالات متحده بلکه با دولت بنگاه‌های متحده رو به رویند. 

در ادامه تاکید شد: دولتی که در جهت تامین مطامع بنگاه‌های اسلحه‌سازی و نیز صنایع مرتبط، با مرتجع‌ترین دولت‌های حامی تروریسم و مروج خشونت، قراردادهای صدها میلیارد دلاری تسلیحاتی می‌بندد تا از طریق آن به سرکوب انقلاب‌های مردمی غرب آسیا بپردازند. البته سیستمی که هزاران میلیارد دلار از درآمد خود را از طریق تجارت اسلحه و مواد مخدر به دست می‌آورد، می‌طلبد که همیشه در بلوک رژیم‌های سفاک و کودک‌کش باشد. رژیمی که صدها میلیارد دلار صرف حضور نظامی در سراسر عالم می‌کند، پر واضح است، دولت بنگاه‌های متحده که خواهان بازگرداندن دولت‌های ارتجاعی و دیکتاتورهای دست نشانده به غرب آسیاست، از بودن مردمی‌ترین نیروی نظامی جهان و توانایی موشکی بازدارنده آنان مضطرب است. کما اینکه، سابق بر این برای سرکوب انقلاب مردمی ایران دست در دست رژیمی ارتجاعی، به شکنجه و کشتار جوانان ما پرداخت.

در قسمت دیگری تاکید شده است: ترامپ همان کسی است که انقلاب اسلامی ایران، که با حمایت نود و هشت درصدی مردم ایران همراه بود، را یک دیکتاتوری نامشروع می‌خواند؛ از این رو تعجبی ندارد که فرزندان این ملت را تروریست بداند. این روش کودتاچی‌های سی آی ای هست که با بهانه‌های واهی ملت ها را مورد تهاجم قرار دهند و دولت‌های مردمی را سرنگون کنند و پس از هشتاد سال در میزگردی روشنفکرانه دست به اعتراف بزنند و با تبسمی از جنس کاخ سفید عذرخواهی کنند. مردم جهان دیدند که دولت امریکا چطور سال گذشته بر کودتای ننگین بیست و هشت مرداد صحه گذاشت. کودتایی که خسارات سنگینی را به ایران وارد کرد و صرفاً با یک اظهار تأسف فیصله یافت.

در ادامه آمده است: گر چه این جنایت علیه حاکمیت ملی ایران در مقابل جنایات هسته‌ای و شیمیایی این رژیم فاسد ناچیز است، اما این توهین به حافظه تاریخی یک ملت گناهی نابخشودنی است. ما فراموش نمی‌کنیم که انگلیسی‌ها با تعرض چند باره به خاک ایران نیمی از جمعیت‌مان را در کام مرگ فرو بردند. ما به عنوان بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی در جهان، پشتیبانی همه جانبه غرب در تولید و استعمال این سلاح غیر انسانی را به یاد می‌آوریم.

در قسمت دیگری از این بیانیه تصریح شده است: آری، ما تمامی این‌ها را به عنوان بخش کوچکی از جنایات رژیم‌های غربی به یاد می‌آوریم. از این روست که دریافتیم در عصر سلطه‌ منطق زور و تزویر می‌باید برای صیانت از خودمان اقدامی کنیم. ما به عنوان ملتی کهن که از زمان باستان، سیصد بار مورد تهاجم قرار گرفته است، آموختیم که علّت غالب بودن تعداد پیروزی‌هایمان در این جنگ‌های تحمیلی تکیه بر رزمندگان شجاع و البته پیروی از پیشوایمان بوده است. امروز ملت ایران به خود می‌بالد که به مدد وجود فرزندان خود، یعنی سلحشوران ارتش و البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جنایتکاران‌ دگرباره شهامت آزمایش سلاح‌هایشان در این منطقه را ندارند.

در ادامه آمده است: آمریکا بسان زالویی می‌ماند که در حال مکیدن خون مردم آمریکا و البته جهانیان است. دولتی که با شعارهای رنگ و لعاب‌دار جوانان آمریکایی را فریب می‌دهد تا هزاران کیلومتر آنسوتر در بیابان‌های غرب آسیا توسط گروه‌های تروریستی تحت حمایت خود نظیر داعش، القاعده، طالبان و … کشته شوند! ظالمانه این که مادران ایرانی در راه مبارزه با همین تروریست‌ها نه تنها باید داغدار شوند بلکه شاهد تروریست خطاب شدن فرزندانشان باشند!

در قسمت دیگری تاکید شده است: و اما آقای ترامپ! شما به عنوان بخشی از بازی پلیس خوب – پلیس بد می‌بایستی در ادای واژگان باهوشتر باشید چرا که استعمال واژه‌ی «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس»، ایرانیان را به استهزا مشاوران شما در کاخ سفید وا داشت: ما به شما توصیه می‌کنیم که بررسی کنید هفت سند بین المللی و غیر قابل تغییر مرکز اسناد سازمان ملل را که در آن نام خلیج فارس را به رسمیت شناخته است. و اگر از حوصله‌تان خارج است کافیست به گورستان سربازان امریکایی سری بزنید تا هم به ماهیت فاسد دولت امریکا پی ببرید و هم نام خلیج فارس را بر روی قبور این سربازان ببینید.

در پایان امده است: همچنین خوب است بدانید که ما اهانت و گستاخی شما به برادرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و البته رهبرمان را فراموش نمی‌کنیم. شما که از بیم محبوبیت بین المللی ایشان این قدر مضطرب شده‌اید، چه طور نمی‌دانید که ایشان نه تنها ولی امر مسلمین جهان بلکه پدری مهربان هستند که با نفوذ عمیقشان بر قلب‌ها، می‌توانند با یک عبارت، طوفانی سهمگین برای دشمنان ایجاد کنند. هشدار می‌دهیم! این آخرین باری باشد که اینطور ناشیانه سخن می‌رانید. و ما تا زمانی صبور هستیم که ایشان اراده کند و یادتان باشد که تاریخ گورستان هژمون‌ها و سلطه جویان‌ست.

انتهای پیام/

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !