پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدارس مازندران مشکل تأمین سوخت دارند/ بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی مناسب نیست

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدارس این استان مشکل تأمین سوخت دارند، گفت: نیاز به 4 میلیون لیتر سوخت برای مدارس و 900 هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌‌روزی داریم.

آخرین اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛

سید علی قاسمی عصر امروز در ششمین جلسه شورای اداری آموزش و پرورش اظهار کرد: سرویس‌های بهداشتی مدارس در حد خط قرمز قرار دارد و سلامتی دانش‌آموزان در خطر است و تجهیز مدارس استان خوب نیست.

وی با بیان اینکه تجهیزات مدارس و هنرستان‌ها خوب نیست و باید حمایت کرد، اضافه کرد: روزانه ۵۳۰ هزار دانش‌آموز در مدرسه نماز می‌خوانند و آمار نمازخوانان از مساجد بیشتر است، اما اعتبارات در جای دیگر هزینه می‌شود و در مدارس نمازخانه تأسیس نمی‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه چرا به آموزش و پرورش توجه نمی‌کنند، تصریح کرد: ۳ هزار و ۹۹۹ مدرسه بدون هیچ اعتباری تعمیر شده است.

قاسمی با اشاره به اینکه مدارس استان مازندران مشکل گرمایشی دارند، افزود: ۴ میلیون لیتر سوخت برای مدارس و ۹۰۰ هزار لیتر گازوئیل برای مدارس شبانه‌روزی نیاز داریم که باید خیّران و مسؤولان استان باید در این زمینه بسیج شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران بیان کرد: وضعیت آموزش و پرورش مناسب نیست و ۹۹ درصد هزینه‌ها برای پرسنل می‌رود و چیزی برای تجهیز مدارس نمی‌ماند.

قاسمی با اشاره به اینکه چه اهمیتی بالاتر از نیروی انسانی است، یادآور شد: بهره‌مندی آموزش و پرورش از اعتبارات استانی مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه در تابستان امسال ۹۰۷ هزار و ۵۹۰ نفر در ستادهای اسکان فرهنگیان به عنوان مهمان پذیرش شدند، تصریح کرد: این تعداد پذیرش میهمان نسبت سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه ۳۹ هزار دانش‌آموز پایه نهم هدایت تحصیلی شدند، افزود: ۲ هزار دانش‌آموز بیشتر از ظرفیت علوم انسانی را انتخاب کردند و گرایش دانش‌آموزان به رشته ریاضی شدیداً رو به کاهش است و این نکته قابل تاملی است و در ۶۰۰ مدرسه استان مازندران برنامه تعالی مدیریت اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ذ/۲۳۴۶ فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !