شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خدمات حوزه سلامت در بخش دلوار توسعه یابد

امام‌جمعه دلوارگفت: باید خدمات حوزه سلامت در بخش دلوار متناسب با بعد جمعیت روستاهای این بخش توسعه یابد و با ارتقاء سطح مرکز، خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.

آخرین اخبار
۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ حجت‌الاسلام علی زاهددوست صبح امروز در دیدار با سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: خدمت در عرصه سلامت کار ارزشمندی است و کارکنان شاغل در این عرصه در بخش ساحلی تنگستان زحمات زیادی می‌‌کشند که به‌ نوبه خود از آنها تشکر می‌کنم.

وی افزود: سلامتی و امنیت دو نعمت بزرگ خداوندی است و زمانی شناخته می‌شوند که به خطر بیفتند، یعنی ارزش سلامتی زمانی مشخص می‌شود که در بستر بیماری قرار بگیریم و این دو نعمت به‌عنوان نعمت‌های شناخته‌نشده مطرح هستند.

امام جمعه دلوار با اشاره به سکونت بیش از نیمی از جمعیت شهرستان تنگستان در بخش ساحلی این شهرستان تصریح کرد: باید خدمات حوزه سلامت در بخش دلوار متناسب با بعد جمعیت روستاهای این بخش توسعه یابد و با ارتقاء سطح مرکز، خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از دسترسی مردم این بخش به خدمات درمان حوزه سلامت گفت: باید شرایطی فراهم شود تا ساکنان بخش دلوار بتوانند از خدمات پزشکی تخصصی بهره‌مند شوند و برای دریافت این خدمات مجبور به مراجعه به مرکز استان و شهرستان تنگستان نباشند.

امام جمعه دلوار با اعلام این که طرح تحول سلامت یکی از برجسته‌ترین خدمات دولت روحانی است، بیان کرد: عمده مشکلات مردم این منطقه مربوط به مشکلات بینایی و چشم است که انتظار می‌رود شرایطی برای بهره‌مندی مردم ازخدمات چشم‌پزشکی فراهم شود.

زاهددوست با تأکید بر هم‌افزایی شورای فرهنگ عمومی شهرستان تنگستان با حوزه سلامت اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم وزارت بهداشت که اهتمام ویژه‌ای نیز دارد بحث اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی سلامت است که در این زمینه شورای فرهنگ عمومی می‌تواند ورود کند و یاریگر حوزه سلامت باشد.

وی با اعلام آمادگی در زمینه آموزش و ارتقاء فرهنگ سلامت گفت: ما آماده هستیم در بحث فرهنگ عمومی و آشنایی مردم با سبک زندگی سالم و ارائه آموزش‌های اصول بهداشت و سلامتی، به حوزه سلامت شهرستان کمک کنیم.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه مردم در بحث سلامتی مشارکت خوبی خواهند داشت، عنوان کرد: مردم نشان داده‌اند که همواره در تمامی زمینه‌ها در صحنه بوده و مشارکت فعالی خواهند داشت و حتماً در بحث سلامت که مربوط به خودشان است پای کارخواهند بود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !