سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بازرسی در موضوع دو شغله‌ها ورود کند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهرگفت: بر اساس قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوبه سال 73 مجلس شورای اسلامی، متاسفانه افرادی وجود دارند که در مراکز حساس تصمیم‌گیری از جمله فرمانداری دارای بیش از یک شغل هستند که نیازمند ورود اداره کل بازرسی به این موضوع است.

آخرین اخبار
۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ کیوان هاشم‌زاده در نشست علنی شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: بر اساس قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوبه سال 73 مجلس شورای اسلامی، متاسفانه افرادی وجود دارند که در مراکز حساس تصمیم‌گیری از جمله فرمانداری یکی از شهرستان‌های استان بوشهر دارای بیش از یک شغل هستند که تخطی از قانون است.

وی افزود: اداره کل بازرسی بر اساس وظایف ذاتی خود، مجوز برخورد با این افراد دارد و انتظار می‌رود تکلیف شرایط شغلی افراد دو شغله را مشخص کند. 

 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر تصریح کرد: اخیرا فرماندار شهرستان بوشهر اقدام به ارسال نامه‌ای به شورای شهر بوشهر کرده است که آن را در مغایر با وظایف قانونی فرماندار که مسوولیت تطبیق مصوبات شورای شهر با قوانین شورای شهر دارد، می‌دانم.

 هاشم‌زاده بیان کرد: در این نامه که رونوشتی از آن را در اختیار داریم، قید شده که بر اساس گزارش‌های واصله برخی از اعضا شورای شهر در عزل و نصب‌های مجموعه شهرداری بندر بوشهر دخالت کرده‌اند که به عنوان عضوی از شورای شهر بوشهر این ادعا را مردود می‌دانم.

وی یادآور شد: البته فرماندار شهرستان بوشهر که خود تحصیل‌کرده علم حقوق است باید به خوبی بداند که این نوع گزارش‌های دریافت شده فاقد سندیت قانونی است و القا آن به اعضا شورای اسلامی شهر بوشهر مصداق تهمت و افترا بوده و اگر این قدر وی از این نوع گزارش‌ها دارای اطمینان خاطر است با شهامت با رئیس شورای شهر مکاتبه کند و با نام آوردن از عضو یا اعضاء شورای خاطی شهر، زمینه برخورد و تذاکرات مناسب و متناسب با پیش‌بینی قانون‌گذار در این جور مواقع را فراهم سازد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر ادامه داد: این که طی یک نامه همه اعضاء شورای اسلامی شهر را متهم به یک تخلف کرده و بدون نام‌آوردن از فردی زمینه مخدوش شدن جایگاه نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر ایجاد شود، می‌تواند مصداق تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

وی با اعلام این که به صراحت می‌گویم به عنوان یک عضو شورای اسلامی شهر بوشهر هیچ‌گونه تاثیری در جابجایی افراد در شهرداری بوشهر نداشته‌ام، عنوان کرد: شان اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر بیش از این است که در انتصابات شهرداری دخالت کرده و قدرت هر نوع مطالبه‌گیری از شهرداری را به دلیل وام‌دار بودن بر موضوع انتصابات از خود زایل کنند.

هاشم‌زاده با اعلام این که پروژه چرخ فلک در کنار داشتن یک شهربازی مدرن از مطالبات مردم شهر بوشهر است، گفت: با توجه به این که مردم به شدت از وضعیت موجود در تقاطع غیرهم‌سطح ورودی شهر بوشهر گله‌مند هستند انتظار می‌رود که شهرداری تمام قدرتش را برای تصریح در اتمام این پروژه به کار گیرد و سپس دیگر پروژه‌ها از جمله چرخ و فلک و شهربازی را  در دستور کار قرار دهد./فارس

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !