چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دلار پس از انتخابات ۳۰۰ تومانِ دیگر گران شد؛ علی‌برکت‌الله +جدول

مقایسه نرخ آزاد و مبادله‌ای دلار در دوران پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ ، نشان از افزایش بیش از ۳۰۰ تومان هر دلار در بازار آزاد و ۱۶۰ تومانی در بازار مبادله‌ای دارد.

آخرین اخبار
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ در بازار امروز، قیمت فروش هر دلار آمریکا، با افزایش نسبت به روز گذشته رقم ۴ هزار تومان را رد کرد و در صرافی‌ها بین ۴۰۱۰ تا ۴۰۴۰ تومان فروخته شد.

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد طی روزهای گذشته در حالی اتفاق می‌افتد که پیش از این مسئولان بانک مرکزی از برنامه ریزی برای تک نرخی کردن ارز خبر داده بودند اما روند صعودی افزایش قیمت ارز پس از روی کار آمدن مجدد روحانی تا کنون موجب شده است تا کارشناسان، از ناتوانی بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز سخن به میان آورند.

از سوی دیگر، نرخ ارز دولتی نیز دست از افزایش بر نداشته و براساس اطلاعات موجود، پس از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری نرخ ارز مبادله‌ای تا کنون بیش از ۱۶۰ تومان رشد داشته است.

 

 

براین اساس و باتوجه به تاثیری که افزایش نرخ ارز دولتی در گران تر شدن کالاهای اساسی وارداتی می‌گذارد و همچنین تاثیر ارز آزاد در افزایش قیمت سایر کالاهای وارداتی به کشور، احتمال گران تر شدن مایحتاج روزمره مردم دور از انتظار نیست. گرچه در آمارهای اعلامی، نرخ تورم همواره تک رقمی نشان داده می شود اما باید منتظر ماند و دید جیب مردم تا چه اندازه خود را با آمارهای اعلامی وفق می‌دهد.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !