شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کاروان پیاده روی فداییان حسینی شهرستان کنگان راهی کربلا شدند+ تصویر

کاروان پیاده روی فداییان امام حسین (علیه السلام) شهرستان کنگان با بدرقه عزاداران حسینی عازم حرم مطهر سیدالشهداء شدند.

آخرین اخبار
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛  کاروان پیاده روی فداییان امام حسین (علیه السلام) شهرستان کنگان با بدرقه عزاداران حسینی عازم حرم مطهر کعبه دلها، سیدالشهداء، امام حسین (علیه السلام) شدند.

مسول کاروان پیاده روی فداییان امام حسین (علیه السلام) شهرستان کنگان در حاشیه این آیین در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: امسال پنجمین سال است که این کاروان جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی راهی کربلای معلی می شود.

حسین نصار افزود: در این کاروان ۴۵ نفر از عاشقان و فداییان حسینی از این شهرستان با پیاده روی به عشق سیدالشهدا و تجدید میثاق با آرمانهای امام حسین (علیه السلام) راهی حرم مطهر اباعبدالله و ابالفضل العباس (ع) شدند.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده زائران حرم حسینی با سپری کردن ۳۷ روز قبل از اربعین وارد کربلا خواهند شد.

نصار یادآورشد: کم سن ترین عضو کاروان فداییان حسینی کنگان ۱۷ ساله و مسن ترین عضو کاروان امسال نیز ۶۵ سال سن دارد.

مسول کاروان پیاده روی فداییان امام حسین (علیه السلام) شهرستان کنگان گفت: در مرز شلمچه تعدادی به کاروان ملحق که کاروان پیاده روی به ۶۰ نفر خواهد رسید.

امام جمعه کنگان نیز در آیین بدرقه این کاروان ، با تحسین این شور و شوق حسینی گفت: عشق به سیدالشهدا حد و مرز نمی شناسد و امروز همین شور و شعور حسینی است که دنیا را دگرگون و عالم را محو و مبهوت زیبایی های مثال زدنی از عشق به اباعبدالله (علیه السلام) نموده است.

حجت الاسلام محمود محمودی با اشاره به فضیلت زیارت قبر مطهر حضرت امام حسین(علیه السلام) افزود: زیارت قبور مطهر ائمه اطهار (علیه السلام) فرصتی مغتنم برای تجدید میثاق با آرمانها، اهداف و خط و مشی آنها و تاسی به سیره عملی و علمی اهلبیت است.

وی خطاب کاروان پیاده روی حسینی گفت: تلاش کنید سفیران خوبی برای نهضت سیدالشهدا و انقلاب نشات گرفته از کربلای حسین (علیه السلام) باشید.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !