چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نارضایتی دیار شهید رئیسعلی دلواری از گرانی تعرفه های برق

مردم شهر دلوار امسال تابستان ، روزهای بسیار گرمی را تا به امروز پشت سر گذاشته اند. به طوری‌که در اکثر روزها دمای هوا بین 40 تا 50 درجه بوده و حتی بیش از 50 درجه نیز رفته است.

آخرین اخبار
۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس-دلوار؛ با توجه به اینکه مردم این شهرستان با ارقام بالای قبض‌های آب و برق مواجه شده‌اند و توان پرداخت آن را ندارند و این معضل برای مردم  این دیار در این ماه‌های گرم به یک دغدغه تبدیل شده است. مردم این  شهر مرزی از مسئولان انتظار توجه و پیگیری این موضوع را دارند و بی شک اجرای طرح گرمسیری حق مردم این منطقه است.

یکی از شهروندان  دلواری می‌گوید: متاسفانه قبوض این دوره برق سرسام آور هستند و بیشتر مردم بخش با مبالغ بسیار بالا مواجه شده اند،یوسف رضایی می‌گوید: در قبوض برق این دوره ارقام بالایی لحاظ شده و پرداخت آن از توان من خارج است.

 وی با بیان این‌که حقوق کارگری من کفاف هزینه و مخارج خانواده ام را نمی‌دهد، می‌افزاید: در دوره‌های قبلی هزینه‌های آب و برق مناسب تر بود ولی متاسفانه در دو دوره برای برق مصرفی منزل بنده 250 هزار تومان لحاظ شده که خیلی زیاد است.

 محمد محمدی نیز می گوید: ما در استانی که قطب انرژی و نیروی کشور به حساب می آید زندگی می‌کنیم، استانی که بیشترین نماینده مجلس را در کمیسیون انرژی مجلس دارد و این افزایش چندین برابری قیمت بهای برق در تابستان بوشهر کم‌لطفی و بی توجهی نمایندگان و وکلای ما در مجلس را نشان می‌دهد.

این شهروند دلواری ادامه داد: روزانه در رسانه‌ها می‌بینیم که برخی از نمایندگان بوشهری به بهانه‌های مختلف و دلایلی که به حوزه انتخابیه آنها هم ربطی ندارد به یک وزیر گیر می‌دهد ولی اینکه در مقابل این افزایش بهای برق تنها با یک مصاحبه ابراز تاسف شود جای بسی تاسف برای حال ما دارد.

وی گفت: حق مردم دلوار که نام ان آوازه جهان را پرذ کرده و استان بوشهر نیز مرکز انرژی کشورمی باشد نیست ،که با وجود داشتن تمام ثروت‌ها در رنج و مشکلات فرو بروند، آیا اگر مردم استان‌های دیگر کشور که به اندازه یک دهم بوشهر و دلوار نیز خدمت‌دهی نمی‌کنند با این مشکلات درگیر بودند باز هم وزارتخانه‌ها،مسئولان مربوطه این‌گونه سکوت پیشه می‌کردند، آیا تمام مردم ایران در نزد وزارتخانه‌ها به یک شکل دیده می‌شوند.

این شهروند دلواری تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان استان بوشهر و دشتی و تنگستان در مجلس کمی به خود آینده و به جای اینکه مردم از آنها بخواهند بسیاری از امور را پیگیری کنند خود به مواردی به مانند افزایش چند برابری مبالغ قبوض ورود کنند تا حق مردم این استان پایمال نشود.

گزارش‌های مردمی از نقاط مختلف بخش دلوار از وضعیت بحرانی قبوض برق حکایت دارد و تعداد زیادی از مردم این شهر در تماس‌های تلفنی و مراجعات حضوری در کنار ارسال عکس قبوض خود خواستار بیان مشکلات و گلایه‌های آنها از این مبالغ چندین برابری شدند تا متولیان امر با آگاهی بیشتر از وضعیت اقلیمی این بخش اقدام به صدور قبوض کنند.

این شهروندان همگی نسبت به قبوض برق مصرفی خود اعتراض داشته و عنوان کردند، در تابستان ما باید گرمای تابستان بوشهر  را تحمل کنیم در زمستان نیز وسایل پر مصرف نداریم ولی تفاوت محسوسی بین قبوض صادر شده در فصول مختلف مشاهده نمی شود و قبوض برق صادر شده بالای یک میلیون ریال می باشد…

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !