شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیام بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر به مناسب هفته دفاع مقدس

بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در پیامی فرارسیدن هفته دفاع مقدس را به مردم شهیدپرور استان بوشهر تبریک گفت.

آخرین اخبار
۰۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

دفاع مقدس طلیعه جاودانه غرور ملی و هنگامه اتحاد و همبستگی دینی و ملی مردم ایران در دفاع از دین مبین اسلام و مرزهای سرزمینی است که با نثار خون پاک فرزندان این مرز و بوم و ایثار و مجاهدت‌های مثال‌زدنی آنها جاودانه شد. دفاع مقدس نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت تمام نیروها و اقشار مردم می‌توان هر دشمنی را در ورطه نابودی و شکست کشاند. این دوران گویای مقاومت ملتی است که با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و ایمان و توکل بر خداوند متعال و رشادت‌های فرزندان برومند خویش برگ زرینی را در تاریخ این مرز وبوم ثبت نمود. یکی از دست آورده‌ای مهم دفاع مقدس فرهنگ‌سازی بود، جوانان رزمنده با از خود گذشتگی‌ها و ایثارگری‌های خود آئین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان‌ها و مسائل دیگر را تحت‌الشعاع خود قرار داد و لذا دفاع مقدس زمینه‌ساز فرهنگ مقدسی شد که از طریق اتصال به ملکوت را هموار نمود. یادآوری خاطرات فداکاری‌ها، جانفشانی ها، شهادت‌ها و ایثارگری‌ها دوران دفاع مقدس موجب حفظ و زنده نگه داشتن پویایی انقلاب اسلامی و ظهور و بروز قدرت دین در بسیج و متحد کردن مردم برای دفاع از آرمان‌های خویش است.

اکنون که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و دسیسه‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی شکست خورده از صحنه‌های رویارویی سخت به نبرد نرم علیه ملت مسلمان ایران رو آورده و در این میان محور عملیات نرم خود را عمدتاً در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی تعریف کرده است و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای نیز مهمترین روش مبارزه با استکبار جهانی را تلاش برای تقویت بنیه علمی و استقلال اقتصادی کشور معرفی نموده‌اند، بر اساتید مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاه‌های کشور فرض است که با جهاد جهادگرانه و دلسوزانه خود به نحوی به تربیت دانشجویان و جوانان برومند این مرز و بوم همت گمارند که ملت ما بتواند به پشتوانه استعدادهای درخشان فرزندان رشید خود مراحل علمی و منطقی توسعه همه جانبه و پایدار را طی نموده و دسیسه‌های دشمنان قسم خورده را خنثی نماید. بدیهی است که این رشد و توسعه پایدار زمانی اتفاق خواهد افتاد که مکردم غیور کشورمان بخصوص کارگزاران، مدیران و جوانان عزیز از روحیه انقلابی و جهادی برخوردار باشند که دمیدن این روح در کالبد جامعه و بخصوص جوانان عزیز نیز بر عهده قشرهای فرهیخته و پیشروی جامعه از جمله اساتید دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی است، از طرف دیگر یکی از پیش‌شرط های توسعه پایدار وجود نیروی انسانی کارآمد، شاداب و سالم است. لذا دست‌اندرکاران حوزه سلامت بخصوص پزشکان، پرستاران و رده‌های مختلف پیراپزشکی با سرمشق قرار دادن ایثارگری‌های پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران در دفاع مقدس می‌توانند با حضور جهادگرانه و دلسوزانه خویش در مراکز بهداشتی و درمانی در دور افتاده‌ترین نقاط کشور به وظیفه دینی و انسانی خود عمل کرده و گرد غم، بیماری و کسالت را از چهره جامعه زدوده و بدین واسطه زمینه را برای حضور شادان مردم در صحنه کار و تلاش همه جانبه تلاش همه جانبه برای توسعه و استقلال کشور فراهم نمایند. سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر از جامعه خدوم پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی استان که با ارائه خدمات دلسوزانه و ارزشمند خود در مراکز بهداشتی – درمانی استان و همچنین در بیمارستان‌های صحرایی و اعزام تیم‌های تخصصی به مناطق کمتر برخوردار مرهمی بر دردهای مردم شریف استان می‌گذارند صمیمانه قدردانی می‌نمایند.

اینجانب فرارسیدن هفته دفاع مقدس را که نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت حضرت بقیه ا… (عج) و محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای «مدظله‌العالی»، دولتمردان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران عزیز و جامعه دانشگاهی به خصوص اساتید، دانشجویان و کارکنان خدوم دانشگاه علوم پزشکی و سایر مراکز درمانی استان تبریک عرض نموده و تعالی ملت همیشه سربلند ایران بخصوص مردم شهیدپرور و شریف استان بوشهر را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

دکتر مرادعلی فولادوند

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !