شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سینماگران جوان دشتی پشت سد بی پولی/ سینمای جوان دشتی نیازمند حمایت مسئولین است

رئیس انجمن سینمای جوانان شهرستان دشتی گفت: فیلم سازان و کارگردان جوان دشتی در سه سال گذشته موفق به ساختن فیلم های خوبی با مضمون فرهنگ بومی دشتی در جشنواره های مختلفی شده اند که خود نشان از وجود استعداد های فراوان در زمینه فیلم سازی در دشتی است، اما این استعداد ها نیاز مبرم به حمایت دارند و اگر حمایتی قوی در پشت سر این استعداد های جوان نباشد همگی از بین می روند.

آرشیو اخبار
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ دشتی شاید به جرات بتوان گفت بزرگترین هنر امروز جهان سینماست ، جایی که همه ی استعداد ها از جمله عکاسی، کارگردانی، طراحی صحنه و فیلم برداری معجونی را برای به صندلی میخ کردن مردم تهیه کرده اند تا پس از خروج از درب سینما ساعت ها شاهد تحلیل در مورد این هنر بزرگ باشیم.

سینمای امروز ایران آمیخته با صنعت شده است و گیشه  و بلیط فروشی رکن اساسی سینمای ایران را تشکیل داده است به همین سبب گاهی گیشه بر کیفیت فیلم ها برتری یافته و حقیقت سینما  و فیلم سازی در پس این گیشه پنهان می شود تا سینمایی که با حمایت سرمایه گذار هدایت می شود به سمت مادی گرایی برود.

شهرستان دشتی به لحاظ داشتن پتانسیل قوی در زمینه عکاسی و فیلم سازی در چند سال اخیر جرقه هایی را در زمینه تولید فیلم از سوی کارگردان های جوان داشته است که تولیدات آن ها نشان از وجود استعداد فراوان در میان فرزندان دشتی در زمینه فیلم سازی دارد.

بیش از یکسال است پخش فیلم های سینمای روز ایران در شهرستان دشتی و سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع شده است که نسبت به آن استقبال خوبی صورت گرفته است .

سید کریم موسوی رئیس انجمن سینمای جوانان شهرستان دشتی در مورد ظرفیت ایجاد سینما در شهر خورموج گفت: با توجه به استقبال خوبی که مردم از پخش فیلم در شهرستان دشتی داشته اند،  ظرفیت ایجاد سینما در شهر خورموج لازم و بایسته است و اگر حمایتی در این زمینه برای ساخت سینما صورت گیرد امیدواری بسیاری برای پیشرفت روند فیلم سازی در خورموج ایجاد می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه سینما با صنعت آمیخته شده است و هزینه راه اندازی سینما بسیار زیاد است وجود یک سرمایه گذار قوی برای ساخت سینما و حمایت از فیلم سازی بسیار ضروری به نظر می رسد، گرچه این روزها صنعت سینما در ایران رو به تنزل است اما پتانسیل موجود در شهرستان دشتی و جوانان می تواند بزرگترین محرک برای ساخت سینما در این شهرستان باشد.

ظرفیت بالای هنر عکاسی در شهرستان دشتی با وجود اولین عکاس ایران به نام علی دشتی  آینده ای شکوفا را پیش روی عکاسان و فیلم سازان این شهرستان گذاشته است و اگر از این پتاسیل به خوبی بهره برداری شود شکوفایی هنر در دشتی هر چه بیشتر نمایان می شود.

مسئول انجمن فیلم و عکس شهرستان دشتی در مورد ظرفیت کارگردانی و فیلم سازی در دشتی گفت: عکاسی پایه سینماست و حضور شکوفای ۱۰ سال گذشته عکاسان شهرستان دشتی در جشنواره های مختلف نوید پایه ریزی صنعت فیلم سازی را در شهرستان دشتی می دهد.

موسوی اظهار داشت: فیلم سازان و کارگردان جوان دشتی در سه سال گذشته موفق به ساختن فیلم های خوبی با مضمون فرهنگ بومی دشتی در جشنواره های مختلفی شده اند که خود نشان از وجود استعداد های فراوان در زمینه فیلم سازی در دشتی است، اما این استعداد ها نیاز مبرم به حمایت دارند و اگر حمایتی قوی در پشت سر این استعداد های جوان نباشد همگی از بین می روند.

وی خاطر نشان ساخت: باید بتوانیم با داشته های خود روند پیشرفت را هرچه سریعتر طی کنیم تا از قافله سینمای ایران و جهان جا نمانیم و این سرعت نیاز به حمایت های دولتی و سرمایه گذران خصوصی دارد تا شاهد بروز و نمود استعداد های جوان باشیم.

آنچه که از برآیند تحلیل سینما در در خورموج بر می آید این است که حمایت از سینما حرف اول را در مورد این هنر صنعت می زند و آنچه که باید در نظر گرفت این است استعداد های جوان دشتی کار خود را تا کنون به خوبی انجام داده اند و. درخشش خود را نیز نشان داده اند و اکنون نیاز به درخشش حمایت گران دولتی و خوصی است که نور این ستاره های هنر دشتی را هر چه پررنگ تر کنند.

گزارش: وحید ابراهیمی

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !