یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۴۰۰۰ مسواک بین کودکان شهرستان گناوه توزیع شد

معاون شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اهمیت ویژه سلامت دهان و دندان به‌خصوص دندان‌های شیری کودکان زیر دوسال، تعداد چهار هزار مسواک انگشتی توزیع شد.

آخرین اخبار
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ علیرضا یوسفی صبح دوشنبه در نشست طرح دهان و دندان اظهار داشت: دندان در آوردن یک مرحله طبیعی از زندگی کودک است که از هنگام رویش اولین دندان شیری (حدود شش ماهگی) تمیز نگه‌داشتن دهان و دندان کودک از اهمیت ویزه ای برخودار است.

وی بیان داشت: در این راستا شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه در ابتدای سال ۹۶ اقدام به خرید چهار هزار عدد مسواک انگشتی جهت توزیع برای کودکان زیر ۲ سال کرده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: مسواک انگشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت در سن شش، ۱۲ و ۱۸ ماهگی برای کودکان توزیع می‌شود.

مسئول مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان گناوه نیز بیان کرد: برای کمک به رویش دندان‌ها و تمیز نگه داشتن لثه و همچنین برطرف کردن حس خارش از مسواک انگشتی تمیز استفاده می‌شود.

پریسا لیروای افزود: مسواک انگشتی در کودکان زیر دوسال و حداقل دو بار در روز استفاده می‌شود همچنین تا دوسالگی از هرگونه خمیر دندان نباید استفاده کرد.

وی به طرز استفاده صحیح از مسواک انگشتی اشاره کرده و ادامه داد: والدین دست‌های خود را قبل از استفاده از مسواک انگشتی بشویند، سپس شیر خوار در حالی که سرش به سمت بدن والدین و پاهایش از والدین دور است قرار می گیرد، مسواک انگشتی روی انگشت اشاره قرار می‌گیرد و به آرامی با حرکات ملایم و چرخشی لثه و سطوح دندانی شیر خوار تمیز می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: مسواک انگشتی بعد از استفاده باید شسته و در محلی خشک و دور از آلودگی قرار گیرد./مهر

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !