پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر بر اساس توانمندی‌های مناطق اجرا می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر گفت: توانمندی اشتغال‌زایی و ظرفیت تولیدی مناطق این استان شناسایی و تدوین شده که بر اساس این قابلیت‌ها، طرح‌های مشاغل خانگی اجرا می‌شود.

آخرین اخبار
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ ، سعید زرین‌فر ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و کارآفرینی استان بوشهر، مهارت آموزی را از کلید واژه‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی عنوان کرد و اظهار داشت: تلفیق دانش ومهارت آموزی منجر به توانمندسازی منابع انسانی می‌شود و اشتغال پایدار به همراه دارد.

وی با بیان اینکه نقش و جایگاه آموزش‌های مهارتی در اشتغال‌زایی بسیار  مهم و تاثیرگذار است تصریح کرد:توانمندسازی نیروهای جوان در راستای اشتغال‌زایی آنان مهارت آموزی است که باید این آموزش‌ها متناسب با نیازهای جامعه و بومی‌سازی منطقه باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با بیان اینکه تکمیل کننده چرخه اشتغال مهارت آموزی است عنوان کرد: آینده نگری به اشتغال با مهارت‌آموزی محقق می‌شود که در این راستا  حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در اولویت قرار دارد.

زرین‌فر با اشاره به  ابلاغ 20 میلیارد تومان تسهیلات  ویژه  اجرای طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر بیان کرد: در راستای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و حمایت از طرح‌های کارآفرینی، پرداخت تسهیلات کم‌بهره تصویب شده که امسال 20 میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر بر اساس توانمندی‌های مناطق اجراء می‌شود خاطر نشان کرد: توانمندی اشتغال‌زایی و ظرفیت تولیدی مناطق استان بوشهر شناسایی و تدوین شده که بر اساس این قابلیت‌ها  طرح‌های مشاغل خانگی اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بانکی ویژه مشاغل خانگی افزود: طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار از برنامه‌های مهم امسال است که باید  بانک‌ها در این عرصه در تسریع اجرای طرح‌ها تلاش مضاعفی داشته باشند.

زرین‌فر کارورزی را یکی از طرح‌های مهم در راستای ترویج کار و مهارت‌آموزی دانست و گفت: طرح کارورزی نقش مهم و تاثیرگذاری در ترویج کسب و کار دارد و احیاء کننده فرهنگ کار و مهارت‌آموزی است./ تسنیم

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !