یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۹۶ میلیارد ریال خدمات حمایتی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ارائه شد

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از ارائه 96 میلیارد ریال خدمات حمایتی در بخش های مختلف مستمری، جهیزیه، کمک های موردی، وام و خدمات نظام وظیفه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر در سال جاری خبر داد.

آخرین اخبار
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ احمد لطفی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار خانوار نیازمند در سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند که در طول سال از خدمات مختلف حمایتی متنوعی بهره‌مند می‌شوند.

وی از ارائه بیش از ۹۶ میلیارد ریال خدمات حمایتی مختلف برای رفع نیازمندی های خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و افزود: پرداخت به موقع کمک معیشت زندگی، رفع مشکلات و نیازمندی‌های مددجویان، کمک در تسهیل امر ازدواج جوانان تحت حمایت، کمک به اشتغال و توانمندسازی اقتصادی مددجویان از مهم‌ترین ضرورت‌های اصلی حمایت‌های خاص از مددجویان تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: خدماتی از جمله پرداخت مستمری، خدمات درمانی، تحصیلی، مشاوره‌ای، تسهیلات خودکفایی و کارگشایی، تامین مسکن و جهیزیه، کمک هزینه ازدواج و گرفتن معافیت سربازان برای فرزندان مددجویان از جمله خدمات حمایتی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت است.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۵۳ میلیارد ریال مستمری ماهیانه به حساب مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که افزایش نرخ ازدواج در بین فرزندان مددجویان باعث افزایش متقاضیان دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج شده است، گفت: تا کنون در سال جاری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در زمینه کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت بصورت بلاعوض پرداخت شده و ۳۴۰ میلیون ریال نیز خیرین نیکوکار استان بوشهر در جهت تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت کمک کرده اند.

وی با اشاره به مشکلات مددجویان و نیازمندی آنان به وام‌های کارگشایی گفت: تاکنون ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به عنوان کمک‌های موردی در جهت رفع مشکلات و نیازمندی‌های مددجویان به آنان پرداخت شده است.

لطفی با اعلام این که در سال جاری ۷۴ نفر از فرزندان مددجو از خدمات نظام وظیفه‌ای کمیته امداد بهره مند شده‌اند، یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال در قالب وام کارگشایی به مددجویان تحت حمایت استان پرداخت شده است.

وی گسترش مشاوره‌های شغلی در جهت توانمندسازی و خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت را از برنامه‌های سال جاری این نهاد عنوان کرد و افزود: توسعه اشتغال دانش‌‌بنیان از طریق مهارت‌های کار آموزی، موسسات کاریابی، کانون‌های شغلی، امکان‌سنجی و سایر ظرفیت‌های موجود مورد توجه قرار می‌گیرد./فارس

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !