شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پرداخت وام؛ از شعار تا واقعیت/صف های طولانی وام های اشتغالزایی و ازدواج

وام هایی که دولتی ها از رییس جمهور گرفته تا وزرا و سپس استانداران در رسانه های مختلف به مردم وعده می دهند توسط بانک ها نادیده گرفته شده و به اذعان بسیاری از شهروندان بیشتر جنبه تبلیغاتی و مصرف رسانه ای دارند و در این بین چیزی عاید مردم نمی شود.

آخرین اخبار
۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ در حالی که مسئولین دولتی در خبرهای متعدد از لزوم همکاری بانک ها برای پرداخت وام در راستای اشتغالزایی سخن می گویند اما ظاهرا گوش بانک ها به این سخنان بدهکار نبوده و در مقابل دولتی ها مقاومت می کنند.

سوک نوشت: در استان بوشهر نیز علی رغم تاکید استاندار مبنی بر مشارکت بیشتر بانک ها در تولید  و اشتغالزایی از طریق پرداخت وام اما تاکنون بانک ها به این سخنان روی خوش نشان نداده و مردم به ویژه سرمایه گذاران همچنان سردرگم هستند.

جالب این که بانک ها حتی از پرداخت وام های اندک هم خودداری کرده و به بهانه کمبود اعتبارات اعلام می کنند که قادر به پرداخت هیچگونه وامی نیستند.

هم اکنون بسیاری از شهروندان بوشهری به خصوص جوانان جویای کاری که تصمیم دارند با دریافت اندک وامی برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند به دلیل مقاومت بانک ها از پرداخت وام، سردرگم شده و هر روز به بیکارانی از این دست افزوده می شود.

از سوی دیگر خبرهایی از طولانی شدن صف های انتظار وام های ازدواج در بعضی بانک ها به گوش می رسد که بر اساس آن برخی بانک ها برای پرداخت وام های ازدواج به زوجین، امروز و فردا می کنند.

این بانک ها به بهانه نبود اعتبارات متقاضیان وام ازدواج را چندین ماه در نوبت معطل نگه می دارند تا پس از گذراندن هفت خوان زوجین موفق به دریافت وام شوند.

به هر حال؛ وام هایی که دولتی ها از رییس جمهور گرفته تا وزرا و سپس استانداران در رسانه های مختلف به مردم وعده می دهند توسط بانک ها نادیده گرفته شده و به اذعان بسیاری از شهروندان بیشتر جنبه تبلیغاتی و مصرف رسانه ای دارند و در این بین چیزی عاید مردم نمی شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !