چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

افتخار جلوگیری از شنای مختلط در ساحل بوشهر به مسئولین تدبیر و امید رسید

برخی مسئولین برای جمع آوری بنرهایی که محل شنای مختلط را تفکیکی کرده بود به آن ورود کردند و با افتخار به افرادی که جوسازی شبکه های اجتماعی هستند با افتخار اعلام کردند در مدت زمان 24 ساعت جمع آوری شد.

آخرین اخبار
۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ استان بوشهر یکی از مناطقی است که در بسیاری از فصل های سال در گرما و شرجی سپری می کند که یکی از راه های عبور مردم از این گرمای طاقت فرسا استفاده شبانه روزی از آب دریا است.

شنا کردن در خلیج فارس که بهترین و مهمترین اوقات فراغت بوشهری ها است با مشکلاتی نظیر نبود پلاژ مناسب در سواحل برای بانوان است که تاکنون تنش هایی بین شهروندان ایجاد شده و در برخی اوقات منجر به خشونت شده است.

در حرکت جهادی مسئولین فرهنگی و شهری اقدام به تفکیک بانوان و آقایان برای استفاده از دریا کردند که برخی افراد سودجو با جوسازی در شبکه های اجتماعی این اقدام فرهنگی و دینی را در جهت اهداف شخصی خود به سمت و سوی سیاسی کاری بردند.

در حالی است که در بسیاری از ساعات مشاهده می شود بانوان برای استفاده از دریا دچار مشکل هستند که بعد از بیرون آمدن از دریا چگونه خود را از دید نامحرمان که با چشمانی تیز در ساحل حضور دارند در امان بگذارند؛ ناچارا باید با لباس های کاملا خیس مسافت ساحل تا خانه را تحمل کنند.

این در حالی است که برخی از اقایان هم بعد از استفاده از آب دریا با همان پوشش شناگری که دارند از دریا خارج می شوند و لحظاتی را در خیابان اصلی و در دید عموم می مانند و بعداز لحظاتی شروع به پوشیدن لباس می کنند.

مسئولین چیزی که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسندید

حجه الاسلام علی زاهدوست امام جمعه دلوار در گفت و گو با سپاس با بیان اینکه اصلی ترین کسانی که در مقابله با مسائل اجتماعی وظیفه دارند مردم و مسئولین هستند، گفت: دولت اسلامی و کارگزاران نظام باید خود را به امر مسائل اجتماعی مکلف  کنند و هیچ وقت نباید چشم خود را بر روی واقعیت ها نبندند و به سادگی از کنار مسائل مهم ببندند.

این فعال فرهنگی استان بوشهر اظهار کرد: موضوع ساماندهی سواحل در استان بوشهر یکی از مهمترین و ضروری ترین مسائلی است که باید به آن توجه شود و برنامه ای جامع توسط مسئولین امر برای این موضوع طرح و در کمترین زمان اجرایی شود.

زاهدوست افزود: اگر جمعی در استان بوشهر  به موضوع ساحل و خصوصا مسئله اختلاط شنا که بصورت افتضاحی در برخی نقاط ساحل انجام می شود حساسیت داشته باشند باید اقدام اساسی صورت بگیرد و  آقایان مسئول تلاش کنند تا جوسازی ها خنثی شود نه اینکه صورت مسئله را طوری دیگر نشان دهند.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه موضوع نصب بنر برای جداسازی مکان شنای بانوان و آقایان چقدر حیاتی بوده است، عنوان کرد:  استاندار و فرماندار و سایر مسئولین برای جمع آوری بنرهایی که محل شنای مختلط را تفکیکی کرده بود به آن ورود کردند و با افتخار به افرادی که جوسازی شبکه های اجتماعی هستند با افتخار اعلام کردند  در مدت زمان ۲۴ ساعت جمع آوری شد.

وی تصریح کرد: جداسازی فضای شنا برای خواهران یک مسئله ضروری است همچنانکه خود مسئولین ما هم بخاطر اعتقادات و غیرت دینی خود راضی نیستند ناموس شان در فضای مختلط با آقایان از دریا استفاده کنند مردم هم به این وضع راضی نیستند پس آقایان نباید آنچه را برای خود نمی پسندند برای مردم و جامعه بپسندند.

امام جمعه دلوار تاکید کرد: آقایان گفته اند  برنامه ای برای محدود سازی شنا برای شهروندان نداریم . البته کسی بدنبال محدود سازی نیست اما خدمت رسانی و ساخت پلاژ برای شنای خواهران و ساماندهی این امر خواست مردم و وظیفه دولت است و نباید از انجام این کار شانه خالی کنند.

آیا مسئولین در مقابله ورود فاضلاب به دریا نیز همین طور عمل خواهند کرد

اما در مسیر واکنش نمایندگان دولت تدبیر و امید در استان بوشهر سولاتی در ذهن شهروندان موج می زند که آقای استاندار که از سال ۹۳ سکان استان را به دست گرفته است آیا در قبال ورود فاضلاب به دریا نیز مسئولیت دارد یا خیر؟

اتصال فاضلاب شهر بوشهر به دریا و شیوع بیماری‌های پوستی

آیا استاندار و فرماندار بعد از اینکه مدال افتخار برداشتن بنرهای حذف شنای مختلط در ساحل خلیج فارس را به گردن انداختند و قول هایی نیز توسط فرماندار برای ساخت پلاژ داده شد به همان شیوه موضوع فاضلاب نیز رفع خواهند کرد؟

بهتر نیست هزینه ای که قرار است برای ساخت پلاژ توسط فرماندار به شهرداری داده شود فکری برای فضلاب شود تا حداقل مردم بتوانند لحظاتی در کنار ساحل قدم بزنند؟

اعتدال و تدبیر برای مردم بوشهر در حد شعار ثابت شده است، اما نمایندگان دولت باید بدانند بسیاری از مردم ولایتمدار استان بوشهر نسبت به شنای مختلط در سواحل استان بوشهر دغدغه مند هستند و منتظر هستند تا ببینند دولت برای تفکیک شنای مختلط در سواحل خلیج فارس چه اقدامی خواهند کرد.

 

گزارش: مبین شجاعی مقدم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !