چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: بیش از ۴۰ میلیون و ۵۰۰ تن کالا در بنادر استان بوشهر در سه ماه نخست امسال تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

آخرین اخبار
۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ محمدمهدی بنچاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه استان بوشهر دارای 11 بندر فعال تجاری است اظهار داشت:  استان بوشهر با داشتن بیشتر مرز دریایی با خلیج فارس ظرفیت مهمی در مراودات تجاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس فراهم کرده که برای توسعه این مهم 11 بندر تجاری در نقاط مختلف ساحلی استان بوشهر به امکانات مهم بندری مجهز شده است.

وی از توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای توسعه تجارت دریایی، پروژه‌‌های مختلفی در بنادر استان بوشهر برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز  تخلیه و  بارگیری برای تسریع در ارائه خدمات بندری اجراء شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در سه ماه نخست امسال بیش از 40 میلیون و 500 تن کالا در بنادر استان بوشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش دارد.

بنچاری با اشاره به اجرای طرح توسعه بندر بوشهر در دولت یازدهم افزود: طرح‌های بندری در جزیره نگین در قالب سه پروژه پایانه کانتینری، چند منظوره و صادراتی با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده که طبق برنامه زمان‌بندی در اجراست.

وی از افتتاح پروژه اسکله کانتینری در جزیره نگین خبردادو افزود: فاز نخست اسکله کانتینری  مجتمع بندری نگین، بر اساس برنامه‌ریزی، قابلیت افتتاح درنیمه نخست امسال دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه در اجرای پایانه کانتینری جزیره نگین  340 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود گفت: با تکمیل این طرح ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

بنچاری از رشد تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر خبرداد و  تصریح کرد:در سه ماه نخست امسال 48 هزار تی.ای.یو کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 91 درصد افزایش دارد.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !