جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اصلاح ۵۰ درصدی جذب نیرو بومی دربرنامه توسعه ششم/ مردم روستا باید به همه امکانات روز دسترسی داشته باشند

الماسی اظهار کرد: مصوبه ۵٠ درصد بومی را در ماده ٤٧ قانون برنامه ششم توسعه اصلاح کردیم و از این فرصت تازه برای اشتغال جوانان استفاده خواهیم کرد و مسئولین با توجه به این قانون و مصوبه می‌توانند برای اشتغال جوانان بومی منطقه ورود جدی کنند و فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در این مدت زمان حضور نفت و گاز در منطقه برای اولین بار با برنامه جذب نیرو می‌کند.

آخرین اخبار
۰۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛   سکینه الماسی نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، عسلویه، جم و دیر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سپاس با بیان اینکه گام‌های خوبی در حوزه اشتغال در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر برداشته شده است، گفت: در بحث اشتغال جوانان در اولین گام پیگیر اصلاح و اجرای ماده ۴٧ قانون برنامه ششم توسعه شدم و در این قانون اولین کار را با مشخص کردن حوزه و مشخص کردن محدوده افراد بومی جلو رفتم.

الماسی اظهار کرد: مصوبه ۵٠ درصد بومی را در ماده ۴٧ قانون برنامه ششم توسعه اصلاح کردیم و از این فرصت تازه برای اشتغال جوانان استفاده خواهیم کرد و مسئولین با توجه به این قانون و مصوبه می‌توانند برای اشتغال جوانان بومی منطقه ورود جدی کنند و فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در این مدت زمان حضور نفت و گاز در منطقه برای اولین بار با برنامه جذب نیرو می‌کند.

نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای جذب نیروهای بیشتر در اولین گام با تفاهم با وزیر نفت برای بیرون آمدن پنج فازی که توسط رئیس جمهور افتتاح شد از حالت پروژه و واگذاری زودتر این پنج فاز به مجتمع گاز اقدام می‌شود؛ صرفا برای اینکه بتوانیم نیرو بیشتری برای جذب در این فازها معرفی کنیم و  تا پایان سال جاری تمام فازهای افتتاح شده اخیر توسط ریاست جمهور از پروژه بیرون خواهد آمد و به مجتمع گازی پارس جنوبی تحویل داده خواهد شد.

جذب ۲۰۰ نیرو بومی در شرکت های پارس جنوبی

 الماسی  با اشاره به اینکه توسعه پایدار روستاها با اجرایی شدن طرح‌های زیربنایی در حوزه اقتصادی و عمرانی امکان‌پذیر است، بیان کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات روستائیان همدل و همگام باشند و دسترسی مردم به امکانات روز در مناطق روستایی از اولویت‌های مهم باشدکه کارهای خوبی در روستاهای جنوب استان انجام گرفته است.

الماسی در پاسخ به اینکه جوانان روستاهای نزدیک به پارس جنوبی دچار مشکل هستند،گفت: گام های خوبی در حوزه اشتغال برداشته شده و به‌زودی ۲۰۰ نفر از بومی منطقه جذب شرکت‌های پارس جنوبی می‌شوند. /انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !