چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی آزاد شدند

معاون اجرایی ستاد دیه کشور گفت: ستاد دیه کشور پارسال با مشارکت خیران و نیکوکاران و با تامین ۷۴۲میلیارد تومان زمینه آزادی ۹ هزار و ۱۴۳ زندانی جرائم غیرعمد مالی در استان‌ها فراهم کرد.

آخرین اخبار
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ به نقل از تسنیم، مجید احسانی ظهر امروز در آئین جشن گلریزان استان بوشهر با قدردانی از خیران و نیکوکاران در مشارکت در امر فراهم کردن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی اظهار داشت: مردم  کشورمان در امور خیر در همه ابعاد مشارکت همگانی دارند که اوج این مشارکت در ماه مبارک رمضان متبلور می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی ستاد دیه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد  مالی است افزود:  این ستاد در فراهم کردن آزادی زندانیانی که بعنوان مجرم اتفاقی، حادثه و سهل انگاری زمینه ورود آنها به زندان فراهم می‌شود نقش مهمی دارد.

 معاون اجرایی ستاد دیه کشور، فرهنگ‌سازی دربخش‌های مختلف برای پیشگیری از ورود افراد به زندان را از تکالیف اصلی ستاد دیه  دانست و خاطر  نشان کرد: در این عرصه باید در پیشگیری از جرائم  تلاش بیشتری صورت بگیرد تا شاهد وقایع ناگوار نباشیم.

احسانی، تعیین مهریه نامعقول را یکی از مشکلات مهم جامعه دانست و افزود: امروز تعداد زیادی از زندانیان به سبب نداشتن توانایی لازم در پرداخت مهریه  در حبس هستند که این زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی، با بیان اینکه ستاد دیه به دنبال حل مشکلات مالی زندانیان جرائم غیر عمد  است تصریح کرد: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند یکی از بزرگترین نهادهای مردمی کشور است که به دنبال حل مشکلات مالی زندانیان جرائم غیر عمد است.

 معاون اجرایی ستاد دیه کشور با بیان اینکه بیشترین زندانیان جرائم غیرعمد در کشور را زندانیان جرائم مالی تشکیل می دهند اظهار کرد: در شرایط کنونی بسیاری از افراد با رویای یک شبه پولدار شدن بدون تجربه وآشنایی با قواعد و قوانین دست به فعالیت مالی می زنند و در زمان کوتاهی به دلیل بدهکاری، ضمانت وموارد دیگر راهی زندان می شوند.

احسانی با بیان اینکه خیران نقش مهم و تاثیرگذاری در حل مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد ملی دارند افزود:  ستاد دیه کشور در 27 سال گذشته زمینه آزادی 104 هزار زندانی جرائم غیرعمد را در سطح کشور فراهم کرده است.    

وی با بیان اینکه  9هزار و 143 زندانی جرائم غیرعمد مالی آزاد شدند خاطر نشان کرد:  ستاد دیه کشور پارسال با مشارکت خیران و نیکوکاران و با تامین 742میلیارد تومان زمینه آزادی 9 هزار و 143 زندانی جرائم غیرعمد مالی در استان‌ها فراهم کرد.

معاون اجرایی ستاد دیه کشوریکی از اقدامات مهم ستاد دیه را تلاش برای تصویب قانون اجرایی بیمه شخص ثالث در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: این قانون که در اردیبهشت 95 به تصویب  رسید با تصویب این قانون و تکالیفی که برای شرکتهای بیمه و صندوق تامین خسارت بدنه تعیین شده تعداد زندانیان محکوم در این زمینه بسیار اندک است.

احسانی با بیان اینکه بیش از 95 درصد موتورسیکلت‌ها فاقد بیمه نامه هستند افزود: در زمان حاضر 10میلیون و 800 دستگاه موتورسیکلت در کشور وجود دارد که بیش از 95 درصد آنها فاقد بیمه نامه هستند.

وی از اجرای شدن گذشت جریمه دیرکرد موتورسوران از تیرماه خبرداد و افزود:  با تعاملاتی که صندوق تامین خسارت بدنه با شرکتهای بیمه دارد، جریمه دیر کرد موتورسواران از ابتدای تیرماه به مدت سه ماه گذشت کرده است.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !