پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیران باید با کشاورزان ارتباط بیشتری داشته باشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهرگفت: مدیران واحدها برای اینکه در اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال نقشی بیشتری ایفا کنیم حضور و ارتباط بیشتری با مردم و کشاورزان داشته باشند .

آخرین اخبار
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ محمد تقی منوچهری پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت: 27خرداد سالروز فرمان امام مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی برای رسیدگی به محرومان و مناطق دور افتاده این نهاد مقدس شروع شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهربیان کرد: با شروع جنگ تحمیلی جهادسازندگی با سه دستور کار جمع آوری کمک های مردمی، ثبت نام واعزام نیروها، اقدامات مهندسی وارد عمل شد

وی در ادامه یاد آور شد: سازمان جهاد کشاورزی اعزام 11هزار مورد در کنار نیروهای مسلح در قالب گردان های مهندسی در مناطق عملیاتی حضور داشتند و با تقدیم 55شهید ، 140جانباز، 12آزاده از سند پر افتخار آن می باشد.

منوچهری ابراز داشت: بعد از جنگ و با ادغام ماموریت امنیت مواد غذایی و تلاش در جهت خود کفایی مواد غذایی برسند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهراظهار داشت: بعد از جنگ به دلایل تحریم هایی علیه ایران انجام دادند مستقیم اقتصادرا نشانه گرفتند و سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری با نامگذاری اقتصادیاقدام هوشمندانه است وبه ما نشان می دهد باید از نظر اقتصادی بویژه کشاورزی به خود کفایی برسیم وسازمان های استانی در تولید واشتغال در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: اجرای سیاست اصلی وزارت اولویت ما در استان بوشهر است و در سال جاری حوزه کشاورزی ما تسهیلات احداث گلخانه ، مزارع متراکم با مساعدت استاندار قسمتی از تملک استان فنی واعتباری در قالب وجوه به بانک یا صندوق بدهیم تا سود 12درصد به 9در صد برسانیم و حتماً تسهیلات کشاورزی تک رقمی باشد.

منوچهری ادامه داد: که حدود 11میلیاردتومان تملک استان باید داشته باشیم و در دو سال اخیر چهار برابر اعتبار ملی 700دستگاه به ناوگان کشاورزی افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر مطرح کرد: در سال جاری افزایش بهره وری اقتصادی و فیزیکی ونوین آبیاری در حوزه کشاورزی استان اتفاق خواهد افتاد.

وی تصریح کرد : در سلامت غذا 170نمونه محصول باغی وزراعی اعم از لیموترش، صیفی، خرما و گوجه به آزمایشگاه مرجع تهران فرستادیم و پایش محصولات از مباحث اصلی واساسی سازمان می باشد.

منوچهری خاطر نشان کرد: در ارزیابی ادارات وابسته در سطح کشور امتیاز برتر و مطلوب کسب کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر توصیه کرد: مدیران واحدها برای اینکه در اقتصاد مقاومتی و تولید واشتغال نقشی بیشتری ایفا کنیم حضور و ارتباط بیشتری با مردم و کشاورزان داشته باشیم تا با حضور در مناطق تولیدی بتوانیم تولیدات را مناطق دیگر عرضه حمل و فروش برسانیم.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !