پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

زمزمه جوشن کبیر و اشک عاشقان در اولین شب قدر

روزه داران بوشهري در اولين شب قدر با حضور در مساجد و حسينيه ها با به جا اوردن اعمال شب قدر، دعاي جوشن كبير را قرائت كردن و با گذاشتن قرآن بر سر با چشم های اشک بار با خداي خود راز و نياز كردند.

آخرین اخبار
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ مراسم اولین شب قدر در بوشهر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دشتی، نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر و مداحی حسین معینی همزمان با سراسر کشور برگزار شد و مردم مومن و خدا جوی بوشهر در شب نزول قرآن و شب تعیین تقدیرات یک سال به تقرب به درگاه الهی پرداختند.

روزه داران بوشهری در اولین شب قدر با حضور در مساجد و حسینیه ها با به جا اوردن اعمال شب قدر، دعای جوشن کبیر را قرائت کردن و با گذاشتن قرآن بر سر با چشم های اشک بار با خدای خود راز و نیاز کردند.

این مراسم در مصلای نماز جمعه بوشهر با قرائت دعای پر فیض جوشن کبیر آغاز شد و مردم با زمزمه اسماء الهی از پروردگار خود می خواستند تا گناهانشان را آمرزیده شود.

در این مراسم حجت الاسلام دشتی، نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان با بیان اینکه امشب شب قدر و شب ضربت خوردن امیر المومنین علی (ع) است اظهار کرد: سه گروه، ناکثین، قاسطین و مارقین در برابر امام علی(ع) ایستاده و قیام کردند.

وی افزود: گروه ناکثین که به دنبال موقعیت اجتماعی خودشان بودند و چون دیدند حضرت آن طوری که می خواهند به آن ها رسیدگی نمیکند و مسئولیت هایی که میخواهند به انها نمی دهند در مقابل امیرالمونین ایستادند و کشته شدند.

دشتی بیان کرد: گروه دیگر قاسطین بودند، این گروه سیاست مدارانی بودند که حاکمیت اسلام را مال خود می دانستند و می گفتند حاکمیت عربستان مال ما بود اما اسلام آن را از دست ما گرفت، این ها کسانی بودند که دنبال قدرت بودند و مقابل امیرالمومنین قرار گرفتند و خطرناک ترین دشمنان امام علی(ع) هم گروه بودند که با زیرکی امرالمومنین را تحت فشار قرار دادند.

وی به مارقین، گروه سومی که در مقابل امام علی (ع) ایستاده بودند اشاره کرد و افزود: این گروه در کنار حضرت علی(ع) بودند، این گروه انسان های عالی ای نبودند بلکه کسانی بودند که وقتی کنار آن ها قرار می گرفتید مبهوتشان می شدید ولی وقتی کنار حضرت علی(ع)  قرار می گرفتید می دیدید که از شدت سجود پیشانیشان دمل زده بود، دست های آن ها از بس روی خاک سجده کرده بودند خشک و پینه بسته بود، لباس های مندرسی داشتند، این ها ادم های قرآن خوانی بودند، اما چرا مقابل علی قرار گرفتند!؟

نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان اظهار کرد: اینها کسانی هستند که زمانی مقابل رهبرشان قرار گرفتند و ما باید از تاریخ عبرت بگیریم چرا که این ها کسانی بودند که دنبال مقام و موقعیت اجتماعی نبودند اما مقابل امام علی(ع) ایستادند و کشته شدند.

وی افزود: شرایط به گونه‌ای بود که حضرت امیرالمونین علی(ع) باید این مظلومیت‌ها را می‌کشید تا حقیقت دین اسلام و حقانیت پیامبر و حضرت علی(ع) نشان داده شود.

دشتی با اشاره به گفته شهید مطهری گفت: امروزه چیزی به نام خوارج نداریم اما با اینکه خوارج از بین رفتند ولی گاهی روحشان باقی می ماند، امروزه کسانی که در مقابل مردم ولایتمدار می ایستند می بینیم که روح خوارج را در خود دارند.

وی افزود: این ها انسان هایی بودند که خود را آماده کشته شدن می دانستند و در جنگ، همه مقابل حضرت علی (ع) ایستادند و کشته شدند و به خاطر عقیدشان از جان گذشته بودند. آن ها پشت قران پنهان شده بودند و فقط قرآن میخواندند ولی به آن اعتقادی نداشتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بیان داشت: امروز هم انسان های ساده ای به نام داعش می بینیم که تکبیر می گویند و آدم می کشند.

روزه داران در این مراسم با دل های شکسته و چشم های اشکبار در سوگ امیرالمومنین حضرت علی (ع) اشک ماتم ریختند و با گذاشتن قرآن بر سر و خواندن دعا، ملتمسانه به درگاه خداوند طلب مغفرت و آمرزش کردند و برای سلامتی عزیزانشان دعا می کردند.

انتهای پیام/

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !