شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

صاحبان استعداد برتر و نخبگان در استان بوشهر حمایت می‌شوند

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: صاحبان استعداد برتر و نخبگان بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان در حوزه‌های مختلف مورد حمایت قرار می گیرند.

آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ رضا آذین صبح شنبه در نشست هم اندیشی نخبگان و اساتید دانشگاهی استان بوشهر اظهار داشت: در این جمع علاوه بر اعضای هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس میزبان مجموعه‌ای از فرهیختگان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستیم.

وی اضافه کرد: به نوبه خود شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه تروریستی که توسط گروهک وحشت داعش رقم خورد را تسلیت می گویم و امیدوارم در سایه وحدت کشور های اسلامی و تدبیر این دولت سایه این گروهک از سر دنیا برداشته شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به سند راهبردی کشور در امور نخبگان به تعریف نخبگی پرداخت و گفت: نخبه به فردی برجسته و کارآمد اطلاق می‌شود که در خلق و گسترش علم، فناوری، هنر، ادب، فرهنگ و مدیریت کشور در چارچوب ارزش‌های اسلامی اثرگذاری بارز داشته باشد و همچنین فعالیت‌های وی بر پایه هوش، خلاقیت، انگیزه و توانمندی‌های ذاتی از یک‌ سو و خبرگی، تخصص و توانمندی‌های اکتسابی از سوی دیگر، موجب سرعت بخشیدن به پیشرفت و اعتلای کشور شود.

وی درخصوص تعریف استعداد برتر نیز گفت: استعداد برتر به فردی اطلاق می‌شود که با توجه ویژگی‌های ذاتی خود امکان رسیدن به مرحله نخبگی را داراست ولی هنوز زمینه‌های لازم برای شناسایی کامل و بروز استعدادهای ویژه او فراهم نشده است.

آذین با بیان اینکه صاحبان استعداد برتر و نخبگان براساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان در حوزه های مختلف مورد حمایت قرار می گیرند، بیان کرد: این سند در چندین فصل مجموعه فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان را ساماندهی می کند.

نشست هم اندیشی نخبگان و اساتید دانشگاهی استان بوشهر با موضوع مسئولیت های اجتماعی نخبگان و ارتباط آن با سبک زندگی اسلامی از طرف بنیاد نخبگان استان بوشهر و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد./مهر

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !