یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

هفت درصد برق کشور در استان بوشهر تولید می‌شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از تولید ۷۳ هزار مگاوات برق در کشور خبر داد و گفت: از این میزان، سهم استان بوشهر پنج هزار مگاوات معادل هفت درصد کل برق تولیدی کشور است.

آرشیو اخبار
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، سیدمحمدحسن باستی در نشست با معاون سفیر استرالیا با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های گوناگون برخوردار است اظهار داشت: شرایط استان بوشهر در حوزه زیرساخت‌های راهسازی از ظرفیت بالایی برخوردار است به گونه‌ای که این استان دارای ۴ هزار و ۴۵۰ کیلومتر  است.

وی از تسریع طرح‌های بزرگراهی در استان بوشهر خبر داد و افزود: استان بوشهر در ظرفیت طرح‌های بزرگراهی از ظرفیت بالایی برخوردار است به گونه‌ای که استان بوشهر ششمین استان در حوزه بزرگراهی معرفی شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان فاقد شبکه ریلی است افزود: ساخت خط ریلی از اولویت‌های استان بوشهر است که در این راستا طرح‌های تدوین شده است.

باستی  با اشاره به اینکه سالانه یک میلیارد و ۵۰ میلیون مترمکعب آب در استان بوشهر مصرف می‌شود افزود: از این میزان آب ۱۵۰ میلیون مترمکعب آن در بخش آشامیدنی و ۹۰۰ میلیون متر مکعب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

وی، استان بوشهر را از استان‌های کم‌آب کشور معرفی کرد و گفت: منابع ۸۵ درصد آب آشامیدنی استان بوشهر در استان‌های دیگر قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: در راستای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر طرح‌های آب‌شیرین‌کن طراحی و این اجرای این پروژه‌ها تسریع یافته است.

باستی با اشاره به اجرای ۵ سد در استان بوشهر گفت: استان بوشهر آمادگی سرمایه‌گذاری در ۲ سد دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف استقبال و حمایت می‌کند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !