چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۳۴ هزار هکتار اراضی مستعد استان بوشهر برای آبزی‌پروری شناسایی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: ۳۴ هزار هکتار اراضی مستعد استان بوشهر برای آبزی پروری شناسایی شد.

آخرین اخبار
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، سعید زرین‌فر ظهر شنبه در نشست با معاون سفیر استرالیا اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف است که این ظرفیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه ارتباطات بین‌المللی باشد.

وی از نفت و گاز و پتروشیمی به عنوان ظرفیتی مهم در استان بوشهر نام برد و اضافه کرد: استان بوشهر ۱۱ میدان نفتی دارد که ۱۴ درصد نفت خشکی ایران در این استان است و بخش عمده نفت خام کشور نیز از جزیره خارگ استان بوشهر صادر می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر رتبه اول تولید نفت از فلات قاره دارد، بیان کرد: ۵۸ درصد گاز کشور در این استان تولید می شود.

وی از کشاورزی و شیلات و آبزی‌پروری به عنوان دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر نام برد و افزود: شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر وجود دارد که سالانه ۱۵۰ هزار تن خرما تولید می‌کند.

زرین‌فر با اشاره به اینکه استان بوشهر قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است، بیان کرد: وجود ۱۸ بندر صیادی و ۲۳ اسکله صیادی، فعالیت ۳۵ درصد صیادان کشور و تولید سالانه ۵۰ هزار تن آبزی از جمله ظرفیت‌های این استان در بخش شیلات است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر با اشاره به شناسایی ۳۴ هزار هکتار اراضی در استان بوشهر برای آبزی پروری، گفت: ۱۰ هزار هکتار از این اراضی برای کشت آماده است.

وی به فعالیت ۱۰ سایت پرورش میگو در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: سالانه ۱۴ هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی معادل ۶۸ درصد تولید کشور در استان بوشهر تولید می‌شود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !