شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نخستین شناور گردشگری بوشهر آغاز به کار می‌کند

نخستین شناور گردشگری بوشهر متعلق به شرکت کشتیرانی والفجر، همزمان با نیمه شعبان - ۲۲ اردیبشهت - فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

آخرین اخبار
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، ناصرامیرزاده در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) گفت: توسعه گردشگری دریایی به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز استانداری بوشهر محسوب می‌شود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: تلاش می‌شود با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از آنها، اهداف استان در جهت توسعه توریسم دریایی تحقق یابد.

وی خاطرنشان کرد: وجود سواحل بسیار زیبای خلیج فارس در نوار ساحلی استان بوشهر و گشت دریایی در آبهای ساحلی می‌تواند برای گردشگران از جذابیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته تن‌ها در ایام نوروز امکان گشت دریایی در آبهای ساحلی استان بوشهر فراهم بود، تاکید کرد: حضور گردشگران به بوشهر که در سایر فصول به این استان سفر می‌کردند از گشت‌های دریایی با شناورهای بزرگ محروم بودند.

این مقام مسئول در استان بوشهر تصریح کرد: بنابراین به منظور برقراری گشت دائمی دریایی در طول سال، همزمان با نیمه شعبان و در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه سال جاری، شناور گردشگری فیروزه در بندر بوشهر فعالیت خود را برای سرویس دهی به گردشگران آغاز خواهد کرد.

به گفته وی، این گشت دریایی با همکاری کشتیرانی والفجر انجام خواهد شد ودرآمد آن به این شرکت کشتیرانی تعلق می‌یابد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به اینکه پیش از این، کشتی فیروزه در مسیر خارگ ـ. بوشهر به گردشگران سرویس دهی می‌کرد، اذعان داشت: بنا به درخواست مالک کشتی ـ. شرکت کشتیرانی والفجرـ تصمیم گرفته شده با تغییر کاربری این شناور در راستای توسعه هر چه بیشتر توریسم دریایی استان بوشهر اقدام شود.

امیرزاده خاطرنشان ساخت: کشتی فیروزه ظرفیت حمل بیش از ۲۰۰ نفر گردشگر را دارد که فعالیت آن نیز در شب‌ها با خنک شدن هوا انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در استان بوشهر یادآور شد: گردشگران برای استفاده از این شناور باید از طریق هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه نوروز امسال ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر گردشگر با استفاده از شناورهای در نظر گرفته شده به گشت دریایی در اطراف آبهای ساحلی استان پرداختند، بیان داشت: از این آمار ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر به گشت دریایی در آبهای بندر بوشهر اختصاص داشته است.

وی تاکید کرد: همچنین هزاران گردشگر در مسیر خارگـ ـ. بوشهر از طریق کاروان راهیان نور و یا دفاتر خدمات مسافرتی در ایام نوروز تردد داشتند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بنابراین پیش بینی می‌شود با آغاز به کار فعالیت شناور فیروزه، از گشت‌های دریایی در استان بوشهر استقبال شود.

امیرزاده گفت: همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است با هماهنگی ادارات دولتی استان، شرایطی فراهم شود تا برخی از جلسات آن‌ها در این کشتی برگزار شود.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !