سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پوشش واکسیناسیون در استان بوشهر نزدیک به ۱۰۰ درصد است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پوشش واکسیناسیون در تمامی مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نزدیک به ۱۰۰ است.

آخرین اخبار
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، عبدالمحمد خواجه‌ئیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای برنامه‌های هفته جهانی واکسیناسیون از چهارم تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه، اظهار داشت: واکسیناسیون اقدام بسیار مهم و با ارزشی است که به‌وسیله آن می‌توان با هزینه اندک از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های عفونی خطرناک و پرهزینه جلوگیری کرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: پس از تامین آب آشامیدنی سالم، واکسیناسیون بیشترین تاثیر را در کاهش مرگ و میر به ویژه مرگ و میر کودکان و افزایش رشد جمعیت را داشته است.

وی بیان کرد: کودکان از بدو تولد تا ۶ سالگی علیه بیماری‌های واگیر از قبیل سل، هپاتیت ب، فلج اطفال، دیفتری، سیاه سرفه، کزاز، هموفیلوس آنفلوانزای تیپ ب، سرخک، سرخجه و اوریون واکسینه می‌شوند.

خواجه‌ئیان خاطرنشان کرد: نتیجه تلاش پرسنل مراکز خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه و حساسیت و مشارکت خوب والدین در خصوص انجام واکسیناسیون به‌موقع و کامل کودکان در سطح کشور منجر به این شده است.

وی افزود: در حال حاضر در مرحله حذف بیماری سرخک و سرخجه مادرزادی قرار داریم، ۱۶ سال است که کشور عاری از بیماری فلج اطفال شده است، کزاز نوزادی و بیماری‌های دیفتری، سیاه سرفه و اوریون نیز کنترل شده‌اند.  

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: پوشش واکسیناسیون در تمامی مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نزدیک به ۱۰۰ است.

وی گفت: از سال ۲۰۱۰ تا کنون، در هفته آخر ماه آوریل فعالیت‌های حمایتی، آموزشی و ارتباطی به منظور گرامیداشت و ترویج ایمن سازی اجرا می‌شود. شعار جهانی سال ۲۰۱۷ میلادی برای این  هفته «واکسن‌ها عمل می‌کنند» تعیین شده است.

خواجه‌ئیان اظهار داشت: این هفته فرصتی است تا والدینی که کودک زیر ۶ سال دارند با مشاهده کارت واکسیناسیون کودکان خود، در صورت کامل نبودن واکسیناسیون کودک و فرا رسیدن زمان انجام آن در اسرع وقت برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !