پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در استان بوشهر

دادستان بوشهر گفت: در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم، تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در استان بوشهر به ویژه در عرصه تبلیغات کاندیداها اتخاذ شد.

آخرین اخبار
۲۴ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، علی حسن‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر هدف از تشکیل جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم  در حوزه انتخابات ۲۹ اردیبهشت را ارائه راهکارهای لازم برای کاهش جرائم انتخاباتی دانست و اظهار داشت: در این نشست ضمن ارائه راهکار لازم برای کاهش و به حداقل رساندن جرائم انتخاباتی، اقدامات  لازم برای پایش مداوم و رصد فعالیت انتخاباتی در فضاهای مختلف و مجازی در استان بوشهر مورد تاکید قرار گرفت.

وی با تاکید بر تعامل بین اعضای ستاد پیشگیری از جرائم و دست اندرکاران انتخابات در استان بوشهر تصریح کرد: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان بوشهر در راستای اجرای بخشنامه رئیس قوه قضائیه، تبصره ۲ ماده ۳۴ قانون انتخابات برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل جلسه داد.

 دادستان بوشهر با تاکید بر کاهش جرائم انتخاباتی و به حداقل رسیدن آن خاطر نشان کرد: این نشست برای پایش و رصد تبلیغات انتخاباتی، افزایش تعامل اعضای ستاد پیشگیری و همکاری بیشتر بین اعضای هیئت نظارت و مجریان امر انتخابات، تشریح قوانین نحوه تبلیغات و پیشگیری از جرائم، جلوگیری از سوءاستفاده از امکانات و تجهیزات دولتی در فعالیت نامزدهای انتخاباتی که قانون آن را جرم دانسته تشکیل شد.

حسن‌پور با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در استان بوشهر افزود: در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم،  تدابیر لازم برای جلوگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در استان بوشهر به ویژه در عرصه تبلیغات کاندیداها اتخاذ شد.

دادستان بوشهر بیان کرد: استفاده از هر گونه امکانات و تجهیزات دستگاه‌های دولتی در راستای تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا جرم محسوب‌ می‌شود و  قابل مجازات است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود پرونده‌ای در زمینه جرم انتخاباتی در دادگستری استان بوشهر تشکیل نشود تاکید کرد: تحقق این مهم منوط به رعایت قانون از سوی کاندیداهای انتخاباتی است.

دادستان بوشهر، افترا و تخریب کاندیداهای انتخاباتی را جرم دانست و خاطر نشان کرد: کاندیداهایی که صلاحیت آنان  تایید و به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی می‌شوند تخریب و هتک و حرمت به آنان در فضاهای مختلف اجتماعی و مجازی جرم محسوب و با متخلفان برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

حسن‌پور از تشکیل کمیته‌های تخصصی برای پیشگیری از جرم در فضاهای مجازی و دیگر فضاها خبر داد و گفت: در این کمیته‌ها، فعالیت تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا رصد می‌شود تا نامزدهای انتخاباتی بتوانند در فضای سالم به رقابت بپردازند./تسنیم

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !