چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دیده شدن عکس های فیلم «ماجرای نیمروز» در موزه سینما اتفاق خوبی است

عکاس فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» برگزاری نمایشگاه «قابی دیگر» و نمایش آثار 5 نامزد بهترین عکس جشنواره فیلم فجر، در گالری سینما توگراف موزه سینما را اقدامی موثر جهت ارتقا فرهنگ بصری مخاطب از سینمای ایران دانست.

آخرین اخبار
۰۹ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، عکاس فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» برگزاری نمایشگاه «قابی دیگر» و نمایش آثار ۵ نامزد بهترین عکس جشنواره فیلم فجر، در گالری سینما توگراف موزه سینما را اقدامی موثر جهت ارتقا فرهنگ بصری مخاطب از سینمای ایران دانست.

سحاب زری باف عکاس فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» که سه قطعه عکس از مجموعه عکس های این فیلم به انتخاب عکاس و همزمان با اکران نوروزی «ماجرای نیمروز» در گالری سینما توگراف موزه سینما روی دیوار رفته است، با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: نمایش عکس های صحنه و پشت صحنه فیلم های خوب سینمایی همزمان با اکران در فضاهای نمایشگاهی رخداد نیکویی است که به آگاهی بخشیدن و روشن شدن ذهن مخاطب پیش از تماشای فیلم کمک می کند.

وی با اشاره به این مطلب که برپایی نمایشگاه عکس در سالن های سینما موجب تقویت فرهنگ بصری مخاطب می شود گفت: گالری گردی و دیدن نمایشگاه عکس در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی مهمترین فاکتور جهت تقویت نگاه بصری عامه مردم است و در این بین دیدن عکس های مربوط به فیلم های سینمایی از جذابیت بسیاری برخوردار است.

زری باف تاکید کرد: برپایی چنین نمایشگاه هایی علاوه بر مخاطب، برای عکاس نیز ایجاد انگیزه می کند و عکاسان سینمای ایران وقتی بدانند آثارشان توسط مخاطب سینما دیده می شود، هنگام کار با وسواس، حساسیت و اشتیاق بیشتری عکاسی می کنند.

عکاس فیلم «ماجرای نیمروز» بیان کرد: برپایی چنین نمایشگاه هایی در سالن و یا پردیس های سینمایی که موقعیت ایجاد گالری دارند اقدام درست و فرهنگی است و خوشحالم سه قطعه از عکس های صحنه و پشت صحنه این فیلم که عکاسی آن را به عهده داشته ام در گالری سینما توگراف در موزه سینما به نمایش گذاشته شده است.

سحاب زری باف عکاس فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» در پایان گفت: اگر برپایی چنین نمایشگاه هایی با همکاری انجمن عکاسان خانه سینما انجام شود اتفاق های خوبی در این حوزه خواهد افتاد و من امیدوارم برگزاری چنین نمایشگاه هایی ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است آثاری از سحاب زری باف برای عکاسی فیلم «ماجرای نیمروز»، مریم تخت کشیان برای عکاسی فیلم «نگار»، احمدرضا شجاعی برای عکاسی فیلم «خفگی»، امید صالحی برای عکاسی فیلم «اسرافیل» و امیرحسین شجاعی برای عکاسی فیلم «رگ خواب»، در نمایشگاه نوروزی گالری سینماتوگراف موزه سینمای ایران روی دیوار رفته است.

علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در گالری سینماتوگراف موزه سینمای ایران حضور پیدا کنند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !