سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مدیران ضعیف و غیرانقلابی کشور را به سمت توسعه پیش نمی‌برند

امام جمعه کاکی گفت: مدیران ضعیف و غیرانقلابی کشور را به سمت توسعه پیش نخواهند برد.

آخرین اخبار
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، حجت‌الاسلام محمد محمدی در خطبه‌های نماز جمعه کاکی با تبریک ولادت با سعادت حضرت امام محمدباقر(ع)، به بیان فضایل ماه رجب پرداخت و اظهار داشت: به فرموده پیامبر اکرم(ص)، رجب را اصب گویند زیرا که رحمت خداوند در این ماه بسیار بر امت من ریخته می‌شود پس بسیار بگویید استغفرالله واسئله التوبه.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال توسط رهبر معظم انقلاب، افزود: اقتصاد اولویت اول کشور است و گره اصلی مشکلات اقتصادی کشور رکود تولید و بیکاری است.

امام جمعه کاکی با تاکید برلزوم رفع مشکل بیکاری به‌ویژه بیکاری جوانان تحصیلکرده و مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه طبقات ضعیف، اضافه کرد: آمارهای کشور شرایط را به سمت حل مشکلات اقتصادی نشان نمی‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت مسئله تولید، خاطرنشان کرد: تقویت بنگاه‌های کوچک و بزرگ تولیدی بسیج دستگاه‌های کشور، به میدان آمدن بانک‌ها برای تسهیلات آسان هدفمند و سازماندهی شده در امر تولید ضروری است.

محمدی بر لزوم گماشتن مدیران کارآمد، متعهد، با نشاط، انقلابی، پر انگیزه، قوی و جهادی برای اجرای فرمان فرماندهی نظام تاکید کرد و افزود: آوردن مردم به میدان با استفاده از سیاست‌های اصل ۴۴ ضوری است.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ بیکاری و رکود در بازار و پایین بودن قدرت خرید مردم و فشار بر طبقه ضعیف زجر آور است، تصریح کرد: بیکاری باعث بحران عدم ازدواج، طلاق، بحران افسردگی و ناامیدی، بحران جرم و نا امنی می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه برای تقویت تولید واقتصاد باید سمت صادرات رفت نه واردات بی‌رویه، ادامه داد: واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود حرام شرعی است. جلوی باندهای قاچاق و ورود قاچاق باید گرفته شود؛ البته به تعبیر رهبری، نباید جلو چهار قلم مثلا کالای همراه ملوان در منطقه ما گرفته شود بلکه کانتینرهای قاچاق و مافیای آن را دید.

وی خاطرنشان کرد: مفهوم تکرار شعار سال و بازخوانی درس پارسال مفهومی جز مردودی در تکلیف ندارد.

محمدی در ادامه با اشاره به موضوع انتخابات در کشور و لزوم مشارکت مردم، تاکید کرد: انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی و باعث فخر ملت ایران در جهان است.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند هیچ‌گاه در انتخابات دخالت نمی‌کنم، گفت: به فرموده رهبری، مر قانون باید عمل شود. ولی اگر کسانی بخواهند رای مردم را بشکنند مقابل آنان خواهم ایستاد مثل سال‌های اخیر که درسال ۸۸ نمایان شد.

امام جمعه کاکی با اشاره به این موضوع که راه حل مشکلات کشور گماشتن مدیران انقلابی و پرتحرک و امیدوار است، افزود: تا زمانی که مدیریت کشور به دست افراد ضعیف، ناامید، بی‌تحرک و غیر انقلابی باشد ما به اهداف مطلوب نظام نخواهیم رسید.

وی اضافه کرد: مسئول ۷۰ ساله‌ای که ۱۵۰ شرکت خانوادگی دارد، مدیری که سقف توانمندی ایرانی‌ها را ساخت آبگوشت بزباش می‌داند، مدیری که ماهیانه ۷۵ میلیون می گیرد و با افتخار چند پست دولتی دیگری را هم اشغال می‌کند نمی تواند دردی از مردم دوا کند.

محمدی با تبریک انتصاب پاسدار دکتر عزیز غضنفری از نخبگان و بزرگان شهر کاکی به مسئولیت اداره تحلیل و هدایت‌های سیاسی ستاد کل سپاه، از جوانان و مردم که سفره‌های هفت سین شهدا را در گلزارهای شهدا بخش پهن کردند تقدیر کرد.

وی از همه مجموعه‌ها و اشخاصی که سال گذشته با ستاد برگزاری نماز جمعه همکاری کردند، تقدیر کرد.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !