پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

آخرین تجلی امام رضا (ع) ظهور حضرت مهدی(عج) است

نماینده ولی فقیه در استان در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در بوشهر گفت: آستان قدس رضوی در حال حاضر در شرایط نظام دینی و هدایتی و تمدن نوین اسلامی در آینده جهان است و آخرین تجلی امام رضا(ع) ظهور حضرت مهدی(عج) است.

آخرین اخبار
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در بوشهر، گفت: ساحت مقدس امام رضا(ع) در بین سلسه ی انبیا، اولیا و ائمه اطهار جایگاه ممتازی دارد.

وی در خصوص حدیث سلسه الذهب اظهار داشت: رجال اساسی برای فهم کلام پیامبر(ص) و خدا به امام رضا(ع) و پدرانش نیاز داشتند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه حدیث سلسه الذهب با آوردن نام این رجال ولایت را اثبات کرد، اذعان داشت: توحید و حضور جدی در فضای نورانی توحید، موجب امنیت انسان و به کمال رسیدن آن می شود.

وی افزود: هر کس در نظام تدین به امام رضا(ع) در مقام امامت ایمان بیاورد هم ائمه قبل را دارد و هم بعد را و نداریم کسی که بعد از امامت امام رضا (ع) منحرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه تمام ادیان به جز اسلام نسخ شدند، تاکید کرد: دین اسلام تجلی در مکتب اهل بیت دارد و مکتب اهل بیت هم منوط به ولایت ثامن الحجج است.

وی بیان کرد: تمام ادیان الهی میزان سلامت در تدین قبولی امامت ثامن الحجج(ع) است و اگر معجزات متعدد را از امام رضا(ع) می بینیم به همین دلیل است.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره حضور امام رضا(ع) در ایران، ابراز کرد: یکی از دلایل حضور امام رضا(ع) در ایران به این دلیل است که ایران در آخر الزمان خورشید تابش دین خدا به جامعه بشری است.

وی اضافه کرد: آستان قدس رضوی در حال حاضر در شرایط نظام دینی و هدایتی و تمدن نوین اسلامی در آینده جهان است و آخرین تجلی امام رضا(ع) ظهور حضرت مهدی(عج) می باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه وجود امام رضا(ع) یک وجود عرشی بی بدیل در نظام کنونی است، اظهار داشت: امام رضا (ع) تنها امامی نیست که یک جا دفن شده باشند و به زیارت ایشان برویم بلکه ایشان دارای افق های تجلی بسیاری چون فرهنگی می باشد.

وی تاکید کرد: امام رضا(ع) با ورود خود به ایران تمدن نوین اسلامی را طراحی و به وسیله ی مناظرات خود فرهنگ اسلامی را جهانی کردند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه انقلاب ما یکی از تجلی های امام رضا(ع) می باشد، اذعان کرد: پس از انقلاب ما، ظهور امام زمان(عج) در آینده از تجلی های دیگر امام رضا(ع) خواهد بود که این مسئله عظمتی از امام رضا(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: تمام مردم استان بوشهر دل داده امام رضا(ع) هستند که این مسئله در بسیاری از عرصه ها تجلی دارد.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !