چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ادبیات منقلی

"منقل" اخیرا درادبیات سیاسی ما ترمونولوژی شده است. ضرب المثل ها ریشه در ذائقه افراد دارند و انسانها به واژگان دنیای خود مانوس اند و با آنها زندگی میکنند.

آخرین اخبار
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، حسن درخشان از چهره های فرهنگی و سیاسی حوزه و کارشناس ارشد  کلام و شیعه شناسی ،درصفحه اینستا گرامی خود،یاد داشتی تحت عنوان"ادبیات منقلی" نوشت
ادبیات منقلی چیست؟
واژه "منقل" اخیرا درادبیات سیاسی ما ترمونولوژی شده است. ضرب المثل ها ریشه در ذائقه افراد دارند و انسانها به واژگان دنیای خود مانوس اند و با آنها زندگی میکنند، به عنوان نمونه؛یک انسان کشاورز معمولا از ابزار کار خود که زمین و کشت و زراعت است مثال می آورد و یک مجتهد از دنیای فقه و اصول و هکذا یک منقلی.
منقل ها معمولا در فصل خماری پر از دم و  دودند،واژه های منقلی بیشتر متاثر از خشم بعد از ناکامی ست.و شاید هم  برای اشتعال آتش فتنه ای،
لزوما آنانی که دم از اخلاق میزنند متخلق نیستند بعید نیست خلا همین اخلاق آنان را وا داشته تا اخلاقی شعار دهند و بد اخلاقی کنند.
واژه های منقلی،میتواند بروز یک طبیعت نا خود آگاهی باشد که مدتها با ژست اخلاق رژه میرفته است.
منقلی ها شدیدا علاقمند دوقطبی سازی اند و نان خود را در داغ کردن همین منقل میدانند
البته حزب الله با عمل به آیه شریفه"اذا مروا بالغو مروا کراما" درس کرامت میدهد،هرچند بالا رفتن از دیوار مقدسات مستوجب حد است.
اندیشکده امریکایی امریکن اینتر پرایز معتقد است باید در جهت تقویت میانه رو ها در ایران و گرم شدن منقلشان ذغال رایگان در اختیارشان قرار دهیم و نشریه فارین هم نوشت:به ایرانی ها القا کنیم بین موشک و معیشت یکی را باید انتخاب کرد و بدین وسیله خلع سلاحشان کنیم.

آری برادر؛این روزها تا چیزی نفروشی نمیتوانی اسکار بخری.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !