سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

توقیف خودروی میلیاردی قاچاق در شهرستان خاش/ ۴۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در خاش کشف و ضبط شد

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان خاش گفت: یک دستگاه خودروی میلیاردی قاچاق در این شهرستان توقیف و مالک خودرو به جریمه نقدی یک میلیارد و 200 میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

آخرین اخبار
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تفتان ما، علی کیخا اظهار کرد: در اجرای طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی، مأموران انتظامی این شهرستان در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه خودروی تویوتا دوکابین هایلوکس، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و سریعاً وارد عملیات شدند.

وی با بیان اینکه خودروی فوق در پارکینگ خانه ای کشف شد، تصریح کرد: پس از بررسی های تخصصی، مشخص شد که خودروی کشف شده فاقد هرگونه مدرک قانونی است و پلاک نصب شده نیز دست نویس است و از کردستان به این شهرستان به صورت قاچاقی وارد شده است.

کیخا بیان کرد: پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان خاش مورد بررسی قرار گرفت و علاوه بر ضبط خودرو با ارزش یک میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال، متخلف به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی همچنین از کشف یک خودروی تویوتا که در یک چهاردیواری مشغول سوخت گیری بود خبر داد و گفت: پس از بررسی و درگیری مسلحانه مقدار یک هزار و ۶۸۰ لیتر بنزین از این خوردو کشف که در بررسی های بعدی نیز مشخص شد که یک هزار و ۲۶۰ لیتر بنزین نیز به هدر رفته است.

کیخا با بیان اینکه با توجه به استعلامات صورت گرفته از شرکت پخش فرآورده های نفتی مشخص شد که سوخت یارانه ای بوده، تصریح کرد:  قاچاقچی سوخت از حیث مباشرت به پرداخت ۶۲ میلیون و ۸۶۸ هزار ریال و از حیث اتلاف بنزین به پرداخت ۲۳ میلیون و ۵۶۸ هزار ریال به نفع دولت محکوم شد.

وی همچنین از کشف ۴۶ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق دیگر از دو کامیون در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، ماموران انتظامی شهرستان خاش در حین گشت زنی در محور زاهدان به خاش به دو دستگاه کامیون مشکوک و فرمان ایست را صادر می کنند.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان خاش خاطرنشان کرد: پس از متوقف کردن این دو کامیون که یکی از آنها فاقد پلاک بود، مقدار ۳۶ هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد.

وی اذعان کرد: در این راستا سه قاچاقچی سوخت دستگیر و جریمه نقدی نیز برای آنها مشخص شد.

کیخا با بیان اینکه در بهمن ۱۳۹۵ تعداد ۶۴ فقره پرونده در حوزه قاچاق کالاو ارز، بهداشت دارو و درمان و همچنین کالا و خدمات وارده را مورد بررسی قرار دادیم، گفت: در این پرونده ها متخلفین در مجموع به میزان ۲ میلیارد و ۲۱۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت و شاکیان خصوصی محکوم شدند.

وی با بیان اینکه در خصوص مقابله با قاچاقچیان جلسات بسیاری تشکیل دادیم، اظهار کرد: در ماه بهمن تنها یک پرونده در حوزه بهداشت دارو و درمان و دامپزشکی داشتیم که باید در این راستا کلیه دستگاه های امر با اداره تعزیرات حکومتی شهرستان خاش همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !