شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کتابخانه‌های تخصصی در استان بوشهر ایجاد شود

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به جایگاه استان بوشهر در امر کتاب‌خوانی و معرفی شهر بوشهر به عنوان پایتخت لازم است کتابخانه‌های تخصصی در همه بخش‌های استان ایجاد شود.

آخرین اخبار
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مجریان طراحی ایجاد، بوشهر به عنوان پایتخت کتاب در ایران با گرامیداشت ایام فاطمیه از تلاش‌های انجام شده در تعیین بوشهر به عنوان پایتخت کتاب قدردانی کرد و اظهار داشت: کتاب یک موهبت الهی است که خداوند متعال برای جامعه بشری ارائه کرده تا انسان‌ها داشته‌های خود را به جامعه هدف ارائه کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه خداوند متعال سخنان و فرامین خود را در کتاب به بشر عرضه کرده است افزود: خداوند سخنان خود را در کتاب‌های آسمانی مانند انجیل، تورات، زبور و قرآن ارائه کرده که کتاب یکی از معجزه‌های خداوند متعال است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه کتاب در نظام هدایتی انسان نقش مهم و تاثیرگذاری دارد گفت: رشد و تعالی انسان در همه عرصه‌ها از کتاب آغاز می‌شود و کتاب بال مبداء تا مقصد نهایی انسان است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه کتاب در زندگی بشر جایگاه مهمی ایفاء کرده است تاکید کرد: تالیف هر جلد کتاب که محصول سال‌ها تلاش، تحقیق و پژوهش است جایگاه کتاب را ارزشمند کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه کتاب عصاره حیات یک انسان نویسنده است گفت: قیمت و ارزش کتاب بسیار بالا است و قیمت پشت جلد کتاب در واقع قیمت کاغذ و هزینه‌های جنبی آن است ولی قیمت و ارزش  مطالب کتاب بسیار بالا و قابل قیمت گذاری نیست.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هر جامعه‌ای در فرهنگ کتاب‌خوانی پیشرو باشد آن جامعه پیشرفته معرفی می‌شود خاطر نشان کرد: داشتن کتابخانه‌های تخصصی، حمایت از نویسندگان،  وجود نشر  و چاپخانه کتاب در آن جغرافیا و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در جامعه از جمله نماد پیشرفته یک جامعه است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه تعیین بوشهر به عنوان پایتخت کتاب یک فرصت برای توسعه این مهم در لایه‌های مختلف جامعه است تاکید کرد: معرفی شدن بوشهر به عنوان پایتخت کتاب فرصت مهمی برای توسعه فرهنگ کتاب در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه را به عنوان نخستین برنامه در عرصه فرهنگ کتاب دانست و تصریح کرد: باید در همه عرصه‌های اجتماع مانند مدارس، بیمارستان‌ها، ترمینال‌ها، وسائط حمل و نقل مسافری عمومی و منازل  فرهنگ کتاب خوانی مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به اعتبارات توسعه فرهنگ کتاب برای ایجاد زیرساخت‌های لازم گفت: با توجه به جایگاه استان بوشهر در امر کتاب‌خوانی و معرفی شهر بوشهر به عنوان پایتخت لازم است کتابخانه‌های تخصصی در همه بخش‌های استان ایجاد شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه کتابخانه‌های دیجیتال در بوشهر با افق بین‌المللی ایجاد شده افزود: ضمن توسعه کتابخانه‌های دیجیتال در همه مناطق استان لازم است نویسندگان مورد حمایت و تشویق قرار داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر ساخت کتابخانه در همه نقاط استان گفت: توسعه زیرساخت‌های  در امر کتابخانه، تجهیز کتابخانه‌های حقیقی و مجازی باید در دستور کار قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر ، پیوست فرهنگی و ایجاد کتابخانه را در اجرای طرح‌های مختلف صنعتی، اداری، خدماتی و عمرانی امری مهم دانست و تصریح کرد: استان بوشهر در همه زمینه‌ها استان بزرگی است که باید مدیریت جامع کتاب در استان  با نگاه به جایگاه والای این استان اجرایی شود.

صفایی بوشهری با اشاره به آموزش فن نویسندگی در بین کودکان  تاکید کرد: در زمینه فن نویسندگی از همان دوران پیش دبستانی مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص اعتبار ویژه‌ای اختصاص داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هرجا فرهنگ کتاب پیشرفته است آن جامعه در عرصه عمرانی پیشرفت می‌کند افزود:  استان بوشهر، استان بسیار بزرگی  با تاریخ و مردمان بسیار بزرگ است که باید به  زیباترین، بافرهنگ‌ترین ،غنی‌ترین و پیشرفته‌ترین استان در ایران تبدیل شود.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !