یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۵۴ جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد دیر اهدا شد

همزمان با دهه مبارک فجر با مشارکت سپاه سید الشهدا شهرستان دیر و کمیته امداد این شهرستان ۵۴ جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این کمیته اهدا شد.

آخرین اخبار
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به  نقل از مهر، فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر ظهر چهارشنبه در این آیین با تبریک دهه فجر گفت: به میمنت ایام الله دهه مبارک فجر در اقدامی مشترک با کمیته امداد شهرستان دیر، ۵۴ جهیزیه ۵۰ میلیون ریالی به نوعروسان تحت پوشش این کمیته اهدا شد.

میرزا احمدی افزود: ارزش این تعداد جهیزیه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بوده که توسط موسسه خیریه حضرت رقیه و قرارگاه سازندگی سپاه و با همکاری کمیته امداد امام خمینی شهرستان دیر تامین شده است.

وی اظهار داشت: سپاه مولود انقلاب است و وظیفه آن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

احمدی با بیان اینکه سپاه در زمینه اشتغال زایی گام‌های بلندی برداشته است افزود: در سال جاری مبلغ ۷ میلیارد ریال تهسیلات اشتغال زایی و کمک به کارگاه‌های زودبازده از طریق بانک بسیجیان به متقاضیان پرداخت شده است که در دهه فجر امسال ۲ واحد اقتصادی در شهرستان دیر به بهره برداری رسید.

فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر گفت: در بحث محرومیت زدایی، ساخت منازل مستمندان و کمک به تامین جهیزیه نوعروسان طرح سعادت یکی از طرح های مهم سپاه است.

میرزا احمدی افزود: ساخت ۷۰ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان دیر توسط سپاه و با همکاری کمیته امداد یکی دیگر از اقداماتی است که این نهاد مقدس در راستای محرومیت زدایی برداشته است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا دیر تصریح کرد: نهاد مقدس سپاه تمام ظرفیت خود را به کار گرفته تا در سال اقدام وعمل با قدرت و جدیت به فرمایشات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشاند.

امام جمعه دیر در این آیین گفت: عزت بخشیدن به قشر فرو دست و نیازمند جامعه یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی افزود: انقلاب اسلامی در بعد مادی و معنوی دستاوردهای بزرگی داشته است و خود باوری بزرگترین ارمغان امام برای ملت ایران است.

مدیر کمیته امداد شهرستان دیر نیز در این آیین گفت: در سال جاری به تعداد ۱۱۳ نوعروس جهیزیه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیاردو  ۴۶۰ میلیون ریال اهدا شده است.

مسلم انیژپور افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون نیز به تعداد ۹۸ نو داماد مبلغ ۹۷۸ میلیون ریال هدیه دامادی از طریق کمیته امداد پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان دیر اظهار داشت: خیرین و نیکوکاران در زمینه تأمین جهیزیه به نیازمندان شهرستان مشارکت خوبی داشته و هر ساله بخشی از نیاز این خانواده ها در خصوص جهیزیه از این طریق برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای حمایت از محرومین جامعه کمیته امداد شهرستان آمادگی کامل در دریافت کمک‌های خیرین و نیکوکاران برای تامین جهیزیه نیازمندان دارد.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !