سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تظاهرات پیروان ادیان مختلف در «وارنتون» آمریکا علیه ترامپ

تظاهرات قشرهای مختلف مردم و فعالان در آمریکا علیه سیاست‌های نژادپرستانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور ادامه دارد و با تجمع اعتراضی پیروان ادیان مختلف وارد مرحله جدید شد.

سیاسی
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش "سپاس"، به نقل از تسنیم در شهر «وارنتون» در ایالت ویرجینیا، در ادامه تظاهرات سراسری مردم آمریکا علیه سیاست‌ها و عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری جدید این کشور،‌ پیروان ادیان مختلف نیز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر  اساس این گزارش، شرکت‌کنندگان در این تجمع که در مرکز این شهر کوچک و در مقابل دادگاه وارنتون برگزار شد،‌ به تصمیمات نژادپرستانه ترامپ اعتراض کردند.

این تجمع که با حضور صدها نفر برگزار شد و سخنرانان به ایراد سخنانی علیه ترامپ پرداختند که با استقبال شرکت‌کنندگان برگزار شد.

در پی تصمیمات نژادپرستانه اخیر «دونالد ترامپ»  رئیس جمهوری جدید آمریکا علیه مسلمانان، موج اعتراضات و تظاهرات شهرهای مختلف این کشور را فرا گرفته و این تحرکات مردمی همچنان ادامه دارد.

طی روزهای اخیر هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آمریکا به‌همراه گروه‌های فعال حقوق بشر و مدنی با شرکت در تجمعات اعتراض‌آمیز، سیاست‌های رئیس جمهوری جدید این کشور به ویژه اقدامات نژادپرستانه‌اش علیه مسلمانان را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع، پلاکاردهایی در محکومیت تصمیمات  اخیر ترامپ در دست داشتند، از جمله در یکی از این پلاکاردها، نوشته شده بود «ترامپ خود با دو مهاجر ازدواج کرده است»، تا با این شعار به ترامپ طعنه بزنند که خود مهاجر است، اما تصمیمات نژادپرستانه و خصمانه‌ای علیه مهاجران اتخاذ کرده است. در پلاکارد دیگری نوشته شده بود:« از پناهجویان سوری استقبال می‌کنیم».در پلاکارد دیگریدر پاسخ به شعار ترامپ که مدعی شده بود« آمریکا را دوباره قدرتمند کنیم»، نوشته شده بود :«کاری کنیم که بار دیگر عقل و منطق حکمفرما شود». همچنین مسیحیان حاضر در این تجمع پلاکاردی در دست داشتند که تاکید می‌کرد حضرت مسیح(ع) همه انسان‌ها را دوست داشت.

ترامپ اخیرا در رویکردی نژادپرستانه، ورود اتباع سوریه و شش کشور دیگر یعنی ایران، عراق، سودان، لیبی، سومالی و یمن را حداقل به‌مدت ۹۰ روز ممنوع اعلام کرده بود.

متن فرمان اجرایی‌ که ترامپ روز جمعه هشتم بهمن، آن را امضا کرد شامل تعلیق برنامه اجازه ورود پناهندگان به آمریکا برای ۱۲۰ روز، ممنوعیت ورود پناهندگان سوری تا زمان اعمال "تغییرات جدی" که با منافع ملی سازگار است"، "تعلیق ۹۰روزه ورود از عراق، سوریه و کشورهایی که "موجب نگرانی" هستند، بود.

در این دستور مستقیماً از ایران نام برده نشده اما به قوانینی اشاره کرده است که شامل حال اتباع ایران هم شده است.

در پی محکومیت جهانی فرمان اجرایی ترامپ درباره جلوگیری موقت از ورود اتباع ۷ کشور مسلمان به خاک آمریکا، رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود این کشور پس از اتمام دوره ۹۰روزه صدور روادید برای تمامی کشورها را از سر خواهد گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا ادعا کرده بود که فرمان اجرایی‌اش به‌معنی «منع ورود مسلمان‌ها» نیست. 

وی گفته بود که هدف از این دستور اجرایی جلوگیری از تروریسم و ایمن نگاه داشتن آمریکا است.

البته قاضی فدرال آمریکا طی حکمی،موقتا دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان از هفت کشور به آمریکا را لغو کرد که اقدام این قاضی،‌خشم ترامپ و دولت وی را به دنبال داشته تا جایی که کاخ سفید خواستار تجدیدنظر دادگاه استیناف در حکم این قاضی شد،‌اما دادگاه مذکور این درخواست را رد کرد.

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !